LV EN

Pirmdiena, 2023. gada 30. janvāris
Tīna, Valentīna, Pārsla
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

Draugi no Bodenteihas (Vācija) sniedz palīdzīgu roku

Lielu paldies mūsu visu vārdā teica priekšsēdētāja Alīna Gendele pieņemšanā gan tiem daudzajiem cilvēkiem, kas ziedoja šīs lietas, gan kundzēm, kas tās kārtoja un pakoja un kungiem, kas par saviem līdzekļiem mēroja vairāk kā 3000km, lai atvestu tās un nogādātu adresātiem. Tika uzklausīti ciemiņu vēlējumi un runāts par tālāko sadarbību, kas augs un kļūs vēl ciešāka.

Trīs dienu laikā vācu draugi nogādāja un uz vietas samontēja divstāvu gultas Ludzas, Ciblas un Zilupes novada 2 audžuģimenēm un 9 aizbildņu ģimenēm. Kā iepriekš arī šoreiz Bodenteihas iedzīvotāju sūtītā humāno palīdzība- saziedotie apģērbi un apavi, gultasveļa, trauki, rotaļlietas un somas tiks izdalītas aizbildņu, aizgādņu, daudzbērnu un trūcīgajām ģimenēm ar Bāriņtiesu un Sociālo nodaļu gādību. Daļa palīdzības nonāca Kārsavas novada bērnudārzos, izglītības iestādēs, par ko bērni un skolotāji ir ļoti priecīgi. Ciemiņi viesojās Istras, Briģu, Mežvidu, Malnavas bērnudārzos, Ezersalas speciālajā internātskolā, Ludzas pansionātā, Zilupes sociālajā centrā, lai redzētu savām acīm, kāda veida palīdzību spēj sniegt vācu draugi, kas būtu nepieciešama, kā arī lai pārliecinātos, ka iepriekš atvestās lietas ir noderīgas.

Daudz tika runāts par palīdzības darba organizācijas pilnveidošanu, izveidojot atbildīgās jomas turpmākam darbam, komunikāciju, saņemti nepieciešamo lietu saraksti, pārrunātas iespējas. Svētkos vācu draugi viesojās luterāņu baznīcās Ludzā. Arvien ciešāks darbs vienam mērķim veicina sapratni un draudzību mūsu vidū. Pārsteidzošu stāstu mums izstāstīja Harro Blunks, kas ir 2010.gada 2.decembrī reģistrētās “Ludzas draugu biedrības” humānās palīdzības nodaļas vadītājs. Arvien plašāks kļūst mūsu draugu loks, arvien vairāk cilvēku brīvprātīgi un ar degsmi iesaistās dažādās aktivitātēs, kas saistītas ar draugiem 4 Latgales novados. Sirsnīgs ir stāsts par akciju ,ko realizē bērni Vācijā bērniem Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novados. Harro meita Annika kādā skolā Burgwedelē netālu no Hamburgas ar saviem 5.klases bērniem cep kūkas un pārdod tās vietējos tirdziņos, lai savākto naudu sūtītu bērniem lietām, kas visvairāk nepieciešamas. Akcija beigsies 5.maijā un jau jūlijā ,kas Ludzā ieradīsies liela vācu draugu grupa ar jaunu palīdzības kravu nodotu to mērķim.

Lai svētība ,veiksme un prieks pavada mūsu draugus Vācijā ik dienu! Un gaidīsim jaunas tikšanās un jaunus darbus!

Līga Kondrāte

Sadarbības kordinatore