LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 03. augusts
Augusts
Ludza
Partly sunny
20°C
 
A A A

Draugi aicina vāciešus ceļot uz Latgali un Ludzu izstādē Hamburg Reisen 2015

hamburga 15No 4. – 8. februārim Vācijā ostas pilsētā Hamburgā notika viena no svarīgākajām latviešu tūrisma tirgum izstādēm Reisen Hamburg 2015. Izstādi pameklēja 78 000 cilvēku, kas 4 zālēs iepazina iekšzemes tūrisma piedāvājumus Vācijā, 2 zālēs – piedāvājumus ceļotājiem ar kemperiem, 2 zālēs sevi prezentēja 90 ārvalstis. Latvijas stendā tūristus aicināja ceļot uz  Latgales reģionu, Kurzemi, Vidzemes Gaujas senleju, Jūrmalu u.c., iepazīstināja ar viesnīcām, kūrortiem un kempingiem, lauku viesu mājām. Latgales reģiona vietā Ludzas novada TIC vadītāja Līga Kondrāte izstādes apmeklētājiem piedāvāja ne vien Latgales kopējo maršrutu un objektu karti, prezentācijas žurnālu „Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē”, citu novadu materiālus par kulināro mantojumu, vēsturi , pilsētām, objektiem,IMAG0703 dabas parkiem, pierobežu, naktsmītnēm un lauku saimniecībām Marko Rotko muzeju Daugavpilī, Rēzeknes koncertzāli Gors, bet arī par senāko pilsētu Ludzu, 3D ekskursiju pa Livonijas pili, atpūtu pie mūsu ezeriem, lauku māju viesmīlību un tradīciju izbaudīšanu Lielajā latgaļu tirgū, līgo svinībās, Amatnieku centrā un Novadpētniecības muzejā, pilsētas svētkos. Nenovērtējamu palīdzību tūristu piesaistīšanā mums sniedza Ludzas sadarbības pilsētas Bad Bodenteihas sadarbības vadītājs Rolfs Simons, kurš 10 gadu laikā ir tik labi iepazinis latgaliešus, Ludzu , apkārtni , ka prata pārliecināt vācu ceļotājus, ka nav aizraujošāka galamērķa par mūsu zilo ezeru zemi un senpilsētu to vidū.Simona kungs sūtīja sveicienus visiem Ludzas draugiem.

Vācu tūristi mums ir nozīmīgi un katrā ziņā nākotnē jāturpina uzturēt interese un vēlme ceļot uz Latgali. 2014. gadā vācieši ceļojumiem ir tērējuši 23 miljardi eiro, turklāt katra ceļotāja izdevumi sasniedza 3000 eiro par vienu ceļojumu. Pēdējos gados aizvien pieaug vācu tūristu interese par Baltijas valstīm, vēl nezināmiem tuvajiem galamērķiem. Pie tam apmēram puse no Baltijas apceļotājiem šeit ierodas ar tūristu autobusiem grupās un parasti apceļo visas trīs valstis kopā, bet otra puse ir individuālie ceļotāji , kas izvēlas iepazīt kādu no valstīm un tam velta ~10 – 15 dienas. Taču jāatzīst, ka ceļojumu izvēli ietekmē daudzi ārējie faktori – ekonomiski un sociāli, politiski – situācija Ukrainā, Izraēlā, Ēģiptē, Sīrijā un Irākā, Ebola epidēmijas, streiki pilotiem un lokomotīvju inženieriem. Arī šogad stendā ļoti bieži izskanēja jautājums par situāciju, par attiecībām ar Krieviju un drošību. Bieži izskanēja bažas, taču cerēsim, ka tas nemazinās tūristu skaita pieaugumu Latvijā un jo sevišķi pierobežā.

DSC00317Parasti vācieši ceļojumus plāno 2 – 3 gadus uz priekšu un veic rezervācijas ļoti laicīgi. Tāpēc stendā nācās atbildēt gan uz konkrētiem jautājumiem – ko redzēt, kur nakšņot, kad labāk braukt, aktīvās atpūtas iespējām, gan arī ieinteresēt izstādes apmeklētājus ar mazpazīstamo galamērķi Latgali kā senu, autentisku skaistu ezeru zemi ar kultūras vērtībām un bagātīgu vēsturi. Daudzi bija Latgalē jau bijuši un dalījās ar jaukajiem ceļojuma iespaidiem, un šogad gatavojās braukt vēlreiz. Bija tādi, kas kavējās atmiņās, atzina to par savu senču zemi, stāstīja par radiniekiem, paziņām, arī interesējās par vācu vēstures pēdām-muižām, pilīm, uzvārdiem. Ceļotāji atzina, ka nokļūšana uz Latviju ir laba – patika prāmis, tiešā lidmašīnu satiksme, iepriecināja draudzīgā attieksme un viesmīlīgā uzņemšana, skaistās dabas ainavas, sakoptās pilsētas un īpaši koka un senā arhitektūra. Pārsvarā apmeklētāju vidū bija individuālie ceļotāji, DSC00327ģimenes, kas ceļo ar savu auto, paši izvēlas apskates vietas un naktsmītnes. Viņi labprāt iegādājās suvenīrus un pašražotas lietas. Viņi gan priecātos, ja uzlabotos komunikācija ikkatrā tūristu vietā, mums ir jāpilnveido savas svešvalodu zināšanas. Noteikti jāatzīmē, ka vācu tūristi ir jauki, draudzīgi, akurāti, ar lielu vēlmi redzēt un iepazīt ,nobaudīt, piedalīties tradīciju pasākumos, īpaši Līgo svinēšanā, ciena roku darbu, priecājas par neskartu dabu skaistām ainavām, jaunām zināšanām.

Latgale drīzumā aicinās ceļotājus vēl Tallinas, Minhenes, Minskas, Maskavas tūrisma izstādēs.

Līga Kondrāte, Ludzas novada TIC vadītāja

coloring.cool