LV RU EN

Trešdiena, 2022. gada 25. maijs
Junora, Anšlavs
Ludza
Sunny
19°C
 
A A A

Donoru diena Ludzā

Donoru kustības galvenais mērķis ir nodrošināt visas ārstniecības iestādes ar asinīm. VADC Latgales filiāles statistika liecina, ka 2008.gadā Ludza izpildīja plānu un iedzīvotāji bija ļoti aktīvi!

Atgādinām, ka par asins donoru var kļūt ikviens 18 līdz 65 gadus jauns cilvēks, kura svars ir ne mazāks par 50 kilogramiem un kurš pirms asins nodošanas nav lietojis alkoholu un smēķējis. Asins nodošanas un iepriekšējā dienā jāizvairās no trekniem ēdieniem un alkohola, bet stundu pirms procedūras nedrīkst smēķēt (plašāku informāciju var atrast VADC mājas lapā – http://www.vadc.gov.lv/).

Ikviens donors pirms asins nodošanas saņem brokastis viena lata vērtībā, pēc asins nodošanas saņem trīs latu kompensāciju pusdienām. Saskaņā ar darba likumu, iepriekš paziņojot darba devējam par asins nodošanu, donoram pēc katras šādas dienas piešķir atpūtas dienu vai pēc darbinieka pieprasījuma šo dienu pievieno ikgadējam apmaksātajam atvaļinājumam.

coloring.cool