LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly cloudy
-12°C
 
A A A

Donoru diena Ludzā

Donoru diena Ludzā 20. janvārī no pl. 09.00 līdz 12.00 Ludzas Tautas namā.

Sāksim jauno gadu ar LABIEM DARBIEM!

Ēģiptiešu leģenda, vēsta, ka reiz pelikānu tēviņš dusmās nogalinājis savus bērnus, bet pelikānu mātīte, atgriezdamās ligzdā, pilinājusi savas asinis uz mazuļiem, tādā veidā viņus atdzīvinot. Kopš 1950. gada pelikānu daudzās valstīs uzskata par asins ziedošanas simbolu.

Atgādinām, ka par asins donoru var kļūt ikviens 18 līdz 65 gadus jauns cilvēks, kura svars ir ne mazāks par 50 kilogramiem un kurš pirms asins nodošanas nav lietojis alkoholu un smēķējis. Asins nodošanas un iepriekšējā dienā jāizvairās no trekniem ēdieniem un alkohola, bet stundu pirms procedūras nedrīkst smēķēt (plašāku informāciju var atrast VADC mājas lapā – http://www.vadc.gov.lv/).

Ikviens donors pirms asins nodošanas saņem brokastis viena lata vērtībā, pēc asins nodošanas saņem trīs latu kompensāciju pusdienām. Saskaņā ar darba likumu, iepriekš paziņojot darba devējam par asins nodošanu, donoram pēc katras šādas dienas piešķir atpūtas dienu vai pēc darbinieka pieprasījuma šo dienu pievieno ikgadējam apmaksātajam atvaļinājumam.

coloring.cool