LV EN

Piektdiena, 2023. gada 03. februāris
Vida, Ida, Aīda
Ludza
Mostly clear
-7°C
 
A A A

Domes priekšsēdētāja tiekas ar skolēnu domi

22. februārī Ludzas novada domes priekšsēdētāja A. Gendele tikās ar Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēnu domes pārstāvjiem. Tikšanās mērķis – izzināt jauniešu redzējumu un vēlmes par ārpusklases nodarbībām, brīvā laika pavadīšanu, interesēm.

Viens no ierosinājumiem skāra sporta nodarbības. Jaunieši gribētu, lai sporta stundās tiktu ieviestas slēpošanas nodarbības. Jautāti par pasākumiem pilsētā, skolēni atzina, ka vasarās gribētu vairāk pasākumu parkā. Diskotēkas Tautas namā ir laba lieta, taču jaunieši labprāt apmeklētu balles, kur spēlētu ansambļi. Pašreiz daļa arī dodas uz ballēm laukos, pagastos.

Skolas ansambļa dalībnieki griezās pēc padoma un lūdza palīdzību jautājumā par aparatūru un instrumentiem, kas būtu nepieciešami ansambļa izaugsmei.

Domes priekšsēdētāja solīja rast iespēju risināt šos jautājumus kopā ar domes speciālistiem, reizē arī atgādinot par uzvedības kultūru jauniešu vidū. Pilsētai akūta problēma ir dažādu objektu demolēšana, piesārņošana, nevīžīga attieksme pret jauno, visiem pilsētniekiem veidoto un būvēto. Jaunieši atzīst, ka, protams, daudzos nodarījumos var vainot tieši pusaudžus, taču ne vienmēr. Piemēram, par nekārtībām Tautas namā atbildība jāprasa ne tikai no skolu jauniešiem.

Domes priekšsēdētāja izteica gandarījumu par tikšanos un konstruktīvu sarunu un lūdza jauniešus būt aktīvākiem, radošiem, nekautrēties un nākt ar saviem piedāvājumiem, idejām, arī kritiku.