LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 26. jūlijs
Ance, Anna, Annija
Ludza
Clear
11°C
 
A A A

Dokumentālā filma Padoties aizliegts Ludzas kinoteātrī 5.12. pl. 16:00 (Ls 1,00)

Filmas radošā komanda ir izsludinājusi otru konkursu – ikviens pēc filmas noskatīšanās ir aicināts dalīties savās atziņās un pārdomās, sūtot tās rakstiskā veidā uz e-pasta adresi [email protected]. Darbi tiks publicēti filmas mājas lapā http://www.padotiesaizliegts.lv/, bet piecu interesantāko stāstu autori no Rīgas Kinostudijas saņems īpašu balvu – iespēju kopā ar ģimeni un draugiem grupā līdz desmit cilvēkiem iejusties dažādos kino kostīmtērpos un piedalīties ekskluzīvā un neaizmirstamā fotosesijā.

Pirms tam noritēja konkurss “Padoties aizliegts, bet kā?”, kur ikviens tika aicināts iesūtīt savu stāstu par to, kā talantīgam cilvēkam ir tikuši likti šķēršļi, bet viņš tomēr nav padevies. Interesantākie stāsti ir publicēti filmas mājas lapā.

Sižets

“Padoties aizliegts” ir filma par spēcīgu, pretrunu plosītu un kolorītu personību – Aivaru Ritenieku, kurš ap sevi uzjunda dramatiskas kaislības it visā – ģimenes attiecībās, sportā, sadzīvē, politikā un saskarsmē ar līdzcilvēkiem un pasauli kā tādu. Filma par milzu temperamentu un cīņas sparu, kas ļoti spēcīgi ietekmē līdzcilvēkus. Un, pirmkārt, jau viņa dēlus…

Aivars Ritenieks savus dēlus Arni un Raiti jau no 2-3 gadu vecuma trenē svarcelšanā un fiziski norūda ar ziemas peldēm. Dēli pakļaujas tēvam, bieži vien caur mokām un asarām, taču iegūst vienu medaļu pēc otras. Svarcelšanā viņiem konkurentu nav. Būdami 10 un 12 gadus veci, puikas nolemj pievērsties boksam. Tēvs, kurš sākotnēji šajā izvēlē jūtas nedaudz vīlies, kļūst par viņu kvēlāko atbalstītāju un kopīgiem spēkiem viņi Lapmežciemā dibina boksa skolu Brāļi. Jauniešu straujo un perspektīvo karjeru, kas virzās uz startu Olimpiskajās spēlēs Pekinā, bremzē nelabvēļi – sporta birokrātija, ar kriminālām aprindām saistītie klubi un rusificētā boksa sabiedrība. Sešus gadus ilgst nesamierināms konflikts – brāļi atsakās startēt zem Boksa federācijas lobēta ne-latviešu kluba karoga, – kas pāraug drāmā.

2008. gadā Boksa federācija mērķtiecīgi dara visu, lai nepieļautu brāļu kvalificēšanos olimpiādei. Skandāls pieņemas spēkā un piesaista mediju un pat Saeimas deputātu uzmanību, tomēr reāla rīcība neseko un viss paliek pa vecam.

Brāļi ir noguruši no pārspīlētās ažiotāžas, apmelojumiem un skaudības. Viņu panākumus atzinīgi novērtē pasaules profesionāļi, taču dzimtenē tiek likti nepārtraukti šķēršļi. Olimpiskās atlases turnīrā Raitis ir guvis fizisku traumu cīņā ar pasaules otro spēcīgāko smagsvaru; Arnis noguris psiholoģiski. Brāļi atsakās startēt Latvijas čempionātā, ko federācija rīko 21.aprīlī – Lielajā Piektdienā. Boksēties kristiešu svētkos ir pret viņu cilvēcisko un reliģisko pārliecību. Ar šo soli viņi neatgriezeniski atsakās no boksa karjeras Latvijā. Samilzt arī konflikts ar tēvu, kas šādu soli uzskata par gļēvulību un nodevību pret viņa mūža darbu.

Visa Ritenieku ģimenes vīriešu dzīve ik solī, ik elpas vilcienā ir cīņa. Ja ne ar ārpasauli, tad vismaz savā starpā vai katram pašam ar sevi… Filmas sižetā spēcīgākais ir stāsts par sportistu iekšējiem konfliktiem un psiholoģiski saspringtajām attiecībām ar tēvu, kuram līdztekus rit stāsts par cīņu ar sporta korupciju un vispārējo situāciju valstī – ierēdņi ir kurli un nedzird, jaunatne ir nesportiska, bet lauki knapi velk dzīvību…

Filmā ir gan drāma, gan traģikomēdija, ko nodrošina spilgtie un vitālie personāži.

Padoties aizliegts tapšanā izmantots unikāls ģimenes video arhīvs, kas ļāvis izveidot dramatiski un vizuāli bagātu pilnmetrāžas filmu

Sīkāka informācija par filmu: http://www.padotiesaizliegts.lv

coloring.cool