LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Snow
-19°C
 
A A A

Dāvja Aicinājums tiem, kas interesējas par literatūru, paši raksta vai dzejo

Jau pirmajā vakarā visi kopīgi devāmies uz jūru, lai paklausītos viļņus un pavērotu zvaigžņotās debesis. Kaut arī pie jūras bija drēgni, mūs sildīja iedvesma un domas, kas laidās vēl tālāk par horizontu. Nedēļas garumā mēs kopīgi dziedājām, dejojām un pat tēlojām, kā arī mēģinājām viens ar otru sapazīties, jo ar jebkuru dalībnieku bija iespējams atrast tematu, par kuru varēja runāt stundām ilgi un tikai pēc tam atskārst, ka tu nemaz nezini sarunbiedra vārdu.

Seminārā parādījās poltergeisti, kas pēc savas patikas kratīja uz mūsu nabaga galvām ābolus un tā kā viss dārzs bija pilns ar ābeļkokiem, nebija droši spert kaut vienu soli uz priekšu. Ar laiku mēs jau bijām pieraduši pie krītošajiem āboliem un devām tiem savu īpašo nosaukumu “killerāboli”. Starp ēdienreizēm mūsu kolektīvs mēdza sacerēt un dziedāt spontānas nodabas dziesmas, kas saistījās ar ēdienu vai ar pirmajām domām, kas vien ienāk prātā. Semināra laikā dzima “Aicinājums-33” kopējā dienasgrāmata, kura pilna ar jaunas atklāsmes skaistiem un sirreālistiskiem zīmējumiem, kā arī smieklīgiem notikumu pierakstiem, kurus ierakstīja visi, kas vien vēlējās.

Ļoti iepriecināja Daiņa G. tēju klāsts, ar kuru degustēšanu šis dramaturgs ir ne pa jokam aizrāvies un atļāva mums izgaršot visus tēju veidus, kuri viņa atpūtas mājā bija pieejami. Līdz nedēļas beigām mums tik stipri iepatikās Dainis, ka nolēmām uzdāvināt viņam pulksteni, lai varētu sekot līdzi laikam, jo esot tādā bohēmistu pulkā laiks likās skrienam vēja spārniem.

Aicinājuma gaitā starp mums visiem radās milzīga kopības sajūta, kuru veicināja gan kopīgas intereses, gan dzīves izjūta, kaut arī katram tā bija ļoti individuāla un īpaša. Visus vienoja viens aicinājums – rakstīt un radīt, un es sapratu, ka rakstīšana ir mans aicinājums, no kura nav jāslēpjas vai jābaidās, to gribas atklāt citiem.

P.S. Šis “Aicinājums”, par laimi vai nelaimi, nesasniedza kāda pagājušā Aicinājuma palaidnības apmērus, kad tika nozagti pilnīgi visi kaimiņu ķirši un pēc tam vēl par to uzrakastīts stāsts ar diviem dzejas pielikumiem.(Pēc Daiņa G. vārdiem)

coloring.cool