LV EN

Pirmdiena, 2022. gada 28. novembris
Rita, Olita, Vita
Ludza
Mostly cloudy
-2°C
 
A A A

Daugavpils teātris Ludzā

Kristīnes Jokstes luga “Klepernīka pogosta zvaigzne” savulaik uzvarēja 20 citu darbu konkurencē, Daugavpils teātra rīkotajā konkursā, kur tika meklētas mūsdienīgas lugas latviešu valodā. Savu pirmizrādi “Klepernīki” piedzīvoja 2010. gadā un uzreiz kļuva par Latvijas kultūras dzīves notikumu.
Lugas autore īstajā vārdā Iveta Vibornā ir ārste no Preiļiem, kura cer, ka lugā aiz smieklīgā cilvēki saskatīs nopietno. Luga patiesībā nemaz neesot par latgaliešiem, tā ir tikai latgaliešu valodā .”Latgaliešiem jābūt lepniem, ka mēs pirmie runājam par to, ka mums pašiem vajag rīkoties, ne jau kāds ciemats Latgalē, bet visa Latvija pasaules mērogā ir tikai tādi “Klepernīki” un tikai no mums pašiem ir atkarīgs, ko mēs pieprasām no savas valdības,” uzsver lugas autore.
Luga ir par šodienu un mums. Caur smaidu un smiekliem tā uzrunā katru, kuram sāp sirds par savu māju, valsti un atgādina, ka tepat līdzās – katrā no mums – slēpjas tieši tas lielais spēks un ticība, kas ikdienā reizēm liekas pazaudēts un kuru bieži vien gaidām no citiem. Lai arī komēdija, bet tā ir ticības apliecinājums savas dzimtās vietas mīlestībai un savai valodai.
Mūziku izrādei veidojuši grupa “Patrioti LG” Artūrs Uškāns un Juris Ostrovskis, kuri arī paši piedalās izrādē.
Izrāde notiks 28. aprīlī plkst. 15:00 Ludzas Tautas namā. Biļetes nopērkamas Ludzas Tautas nama kasē no 23. aprīļa plkst.17:00-18:00, cena – 2 Ls.
Tiksimies un atbalstīsim savu Latgales teātri!
Ludzas Tautas nama direktore V. Razumovska