LV EN

Piektdiena, 2022. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Mostly clear
-7°C
 
A A A

Daugavpils teātrī top V.Šekspīra „Sapnis vasaras naktī” latgaliešu valodā

Pirmo reizi pasaules teātra vēsturē 5. oktobrī  Daugavpils teātrī būs skatāma slavenā angļu dramaturga V.Šekspīra romantiskākās komēdijas „Sapnis vasaras naktī” interpretācija latgaliešu valodā – „Vosorys saulgrīžu burvesteibys”.

Monikas Zīles tulkots un pielāgots, Šekspīra klasiskais lugas sižets un tēli tiek
pārcelti uz Latgali ar tai raksturīgo skatījumu uz dzīvi, temperamentu un paradumiem. Jauniestudējuma režisors Viktors Jansons atklāja, ka uzvedumā vēlas runāt par mīlestību, sadalot to sastāvdaļās, lai katru no tām varētu aplūkot atsevišķi. Tāpat izrādes režisors lugas sižetu skatītājiem iecerējis pasniegt neparastā veidā, izrādes priekšplānā izvirzot kustību un skaņas.

Vienu no galvenajā lomām izrādē spēlēs Latvijas skatuves humora meistars Jānis Jarāns, kurš īpaši uzaicināts dalībai jauniestudējumā un kuram tā būs debija Daugavpils teātrī. Interesanti, ka savu aktiera karjeru, mākslinieks sācis ar lomu tieši Šekspīra lugā  „Sapnis vasaras naktī”.

Izrādes pamatā ir stāsts par četriem mīlniekiem, kuri dažādu intrigu un pārpratumu rezultātā tiek ierauti nebeidzamā kaislību virpulī, atklājot to, cik mīlestība var būt akla un cik dažādi tā var ietekmēt katru no mums.

Iestudējuma pirmizrāde 5.oktobrī plkst. 18:30 Daugavpils teātra Lielajā zālē.
Tuvākās izrādes 6. oktobrī plkst. 17:00 un 28. oktobrī plkst. 15:00.

Režisors: Viktors Jansons
Scenogrāfi: Ivo Folkmanis, Nataļja Marinoha, Viktors Jansons
Horeogrāfs: Jeļena Jekimova
Kostīmu māksliniece: Nataļja Marinoha
Mūzika: Artūrs Uškāns

Lomās: Jānis Jarāns, Ivars Brakovskis, Alda Krastiņa, Jurijs Losevs, Māris Korsiets, Māris Susejs, Karina Lučiņina, Inese Ivulāne-Mežale, Ritvars Gailums, Egils Viļumovs, Kristīne Veinšteina, Maija Korkliša u.c.

Biļetes nopērkamas Daugavpils teātra kasē (t.65426520), „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv