LV EN

Otrdiena, 2023. gada 07. februāris
Ričards, Rihards, Nelda
Ludza
Partly cloudy
-2°C
 
A A A

Darba vizītē Ludzā ierodas Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens

Piektdien, 9. oktobrī, darba vizītē Ludzas novada pašvaldībā ieradās 13. Saeimas deputāts un Saeimas Izglītības,kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs A. Ašeradens.

Vizītes mērķis iekļāva trīs jautājumus: izglītības iestāžu darbību kontekstā ar (Covid 19); epidemioloģisko situāciju valstī; jautājumus par pāreju uz jaunu – kompetenču pieejā balstītu mācību saturu; skolotāju piesaistes un atalgojuma jautājumu.

Diskusijā piedalījās Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs, Ludzas novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Aivars Meikšāns, Ludzas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes speciālisti, kā arī Ludzas novada izglītības iestāžu vadītāji.

Attēlā: Pa kreisi Ludzas pilsētas ģimnāzijas direktors A. Joksts, pa labi, 13. Saeimas deputāts un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs A. Ašeradens

Iestāžu vadītāji dalījās pieredzē par attālināto mācību procesu, viedierīču nodrošinājumu un ar to saistītām problēmām. Deputātu A. Ašeradenu ieinteresēja mācību līdzekļu (drukāto un digitālo) iegāde un nodrošinājuma iespējas skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs.  Interesanta izvērtās diskusija par skolotāja prestižu mūsdienu sabiedrībā, kā arī skolotāju vakanču problēmu. 

Informāciju sagatavoja Jana Dukaļska, Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste