LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Dapūguosim sevi Ludzai!

poga bez fonaPilsētas svētku afišā redzam krāsainu POGU. Un šogad svētku moto skan “Dapūgoj sevi Ludzai” (“Piepogā sevi Ludzai”).

Svētku nedēļā arī pašvaldības ēkā uz foajē logiem parādījās krāsainas pogas. Lielākas un mazākas – tās tapušas J. Soikāna Ludzas mākslas skolā.

Doma par pogu kā svētku simbolu arī nāk no J. Soikāna Ludzas mākslas skolas, kas šogad Ludzas novada mazo kultūras projektu konkursam piedāvāja ideju – stāstu, kas veltīts Jauniešu gadam Ludzā.

Pogas (2)Skola ar šo projektu „Dapūgoj sevi Ludzai jeb veltījums jauniešu gadam Ludzā” izteica vēlmi aktualizēt vietas un indivīda attiecības, uz ko pamudināja jautājums – kas ir pirmais poga vai pogcaurums? Cik lielā mērā Ludzai ir svarīgi, lai tās “audumu” rotātu, vai saturētu jaunas pogas, kas tās piešauj un notur? Tas ir jautājums, kurš jāuzdod ne tikai jauniešiem pašiem sev, bet arī Ludzai.

No projekta pieteikuma: – Mēs vēlamies izmantot iespēju un “Dapūguot sevi Ludzai”, būt piederošiem saullēkta pilsētai un ieslēpt vārda POGA katrā burtā aktivitāti un krāsu. Projekta atslēgas par darbību liecinošie vārdi: Piederība, RadOšums, IeGuldījums, Aktivitāte.

Projekts tika atbalstīts, un mākslas skola organizēja radošās darbnīcas “Dapūgoj sevi Ludzai” (tajās darbojās arī Ludzas pilsētas ģimnāzijas un Ludzas 2. vidusskolas vecāko klašu audzēkņi), lai izgatavotu suvenīrus jauniešu gada pasākumu dalībniekiem un viesiem. Unikāls un 100% roku darbs. Viens no suvenīriem – pogas no Pogas (1)polimērmāla. Visam caurvijas četru krāsu salikums: gaiši pelēka vai balta, oranža, salātzaļa un zila krāsa.

Viena no iespējām tieši jauniešiem sevi piepogāt Ludzai būs sestdienas vakarā, festivālā “Saules lietus Latgalei” (pilsētas parkā). Uz piepogāšanos aicinās pasākuma vadītājs Māris Grigalis. Ikviens jaunietis varēs ierakstīt savu vārdu uz lielas pogas, pretī saņemot suvenīrpogu.

Sagatavoja

Ērika Bondarenko,

sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool