LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 28. maijs
Vilhelms, Vilis
Ludza
Sunny
13°C
 
A A A

Comenius projektā Polijā

Czesc! Ar tādu sveicienu Ludzas pilsētas ģimnāzijas audzēkņus sagaidīja Comenius projekta dalībnieki Polijā. Brauciens uz Poliju notika šī gada aprīļa pirmajā saulainajā nedēļā. Pirmās dienas kopējā pasākumā iepazinām Polijas, Lietuvas, Rumānijas, Turcijas un Francijas skolēnus.

Apskatījām arī skolu, kur zēni apgūst elektriķu profesiju, kas Polijā ir ļoti pieprasīta. Mums tika piedāvāts veikt dažādas aktivitātes, izmēģinājām savus spēkus volejbola spēlē, šaušanā, karaoke dziedāšanā. Pēc nelielas tējas pauzes pievērsāmies poļu nacionālo salātu gatavošanai, kopīgās darbošanās laikā tievāk iepazinām citus dalībniekus. Nākamajās dienās notika ekskursijas pa Ļubuļinu un citām Polijas pilsētām. Vojčenkovā apmeklējam melnā metāla darbnīcas muzeju, kur redzējām daudz skaistu metāla darinājumu un kalēja darbnīcu. Kalējs sniedza aizraujošu priekšnesumu par sava darba vēsturi, attīstību un eksponātiem. Nākamā apskates vieta – 14 .gs. Polijas karaļa Kažimira laikā celtā pilsēta Kažimiž Dolni. Šeit vērojam apbrīnojamu ēku arhitektūru, jaukas dabas ainavas lielākās Polijas upes Vislas krastos. Brauciena laiku patīkami kavēja poļu dziesmas un ģitārspēle. Pēdēja dienā apmeklējām arī Majdanekas koncentrācijas nometni, kas atrodas Ļubļinas pievārtē. Nometnē tika zvēriski nogalināti 78 tūkstoši dažādu tautību iedzīvotāju. Klausoties par fašistu zvērībām, skudriņas skrēja pār kauliem. Likās, ka kaut ko tik nežēlīgu cilvēks izdarīt nav spējīgs. Tomēr ir, un kā taisns pierādījums tam – 80 tūkstoši ieslodzīto un noslepkavoto upuru apavu pāri…Atvadas bija emocionālas, bet ne bēdīgas, jo neatstāja sajūta, ka neesam šeit pēdējo reizi un ka vēl atgriezīsimies. Atmiņā paliks arī Ļubļinas vecpilsēta ar iespaidīgo katedrāli un apbrīnojamo arhitektūru, kas radīja iepriekš nedzirdētu akustisko efektu, arī skats, kurš pavērsās no muzeja torņa, bija brīnišķīgs. Brauciens uz Poliju deva iespēju apskatīt jaunas zemes, iepazīt jaukus un aktīvus cilvēkus, svešzemju kultūru un tradīcijas, kas mums noderēs arī nākotnē.

coloring.cool