LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 03. decembris
Raita, Jogita, Evija
Ludza
Cloudy
-3°C
 
A A A

Cirmas pagastā izskanējis Autordziesmu un šansona festivāls

15 reizes Mazā Ludzas ezera krastos pulcējās autordziesmu un šansona izpildītāji. Bet šovasar (15. jūlijā) bardi pirmo reizi tikās Cirmas pagastā.

Festivālā piedalījās 12 dziesminieki no Ukrainas  un lielākajām Latgales pilsētām: Daugavpils, Rēzeknes, Ludzas un Zilupes. Mūsu ciemiņš Aleksandrs Jurševics kopā ar sievu četras dienas pirms festivāla bija ieradies Ludzā ciemos pie dēla. Ieraudzījuši afišu un devušies ceļā uz mūsu novadu, par ko mēs ļoti priecājāmies. Aleksandrs ir piedalījies līdzīga festivāla organizēšanā Ukrainā. Dziesmas, ko viņš dziedāja, bija ārkārtīgi aizkustinošas.

Esam ļoti pateicīgi arī ciemiņiem no Daugavpils: Anatolijam Baiko, Marijai Herbrederei un festivāla pastāvīgajam dalībniekam Sergejam Solovjovam. Nav vārdos aprakstāms, cik apbrīnojama ir viņu māksla. Kā allaž ar prieku klausītāji sveica ludzānieti Sergeju Šļominu. Arī rēzeknietei Olgai Meirānei ir daudzi fani, turklāt no viņas strāvo milzīga pozitīva enerģija, kas rada prieku sirdīs. Mūsu festivālā pirmo reizi piedalījās Stass Astaševs un Vjačeslavs Tarasovs no Ludzas. Skatītāji atzinīgi novērtēja viņu muzicēšanas manieri. Tāpat zilupieši Leopolds Sļadzevskis un Jānis Lipinskis tika apveltīti ar aplausiem un ovācijām. Ludzāniete Tatjana Dunce nolasīja vairākus savus dzejoļus.

Bardu mūzika pār ciematu skanēja līdz vēlai naktij. Ap ugunskuru pulcējās jaunieši, kur bija tik silti, tik mājīgi, tik īpaši… Vēl vairākas dienas pēc šī festivāla vietējie iedzīvotāji pārrunāja redzēto un dzirdēto. Un es dzirdēju tikai pozitīvas atsauksmes. Tautai patika! Par to ir prieks! Mēs, festivāla rīkotāji un dalībnieki, esam pateicīgi Cirmas pagasta pārvaldes vadītājai Ilgai Mikijanskai un iedzīvotājiem par atbalstu. Ceram uz tradīcijas turpinājumu nākamajā gadā.

Marina Piterāne,

Cirmas pagasta bibliotēkas vadītāja

 

coloring.cool