LV EN

Piektdiena, 2023. gada 03. februāris
Vida, Ida, Aīda
Ludza
Partly cloudy
-6°C
 
A A A

Čiekurs sauc palīgā – sākam labdarības projektu “Dāvā sapni”

Fonds “Dāvā sapni” kopā ar TV 3 un Hipo fondiem uzsāk labdarības projektu “Dāvā sapni”. Atšķirībā no citiem labdarības projektiem šajā projektā tiek vākti līdzekļi, lai palīdzētu bērniem, nevis sūtot viņus ārstēties uz ārzemēm, bet gan atvedot pasaulē atzītas ārstēšanas metodes uz Latviju. “Dāvā sapni” mērķis ir palīdzēt ap 2000 Latvijas bērnu, kas cieš no kustību traucējumiem. Par akcijas laikā savāktajiem līdzekļiem fonds “Dāvā sapni” aicinās uz Latviju ārstus, kas varēs palīdzēt bērniem, nosakot labāko ārstēšanu, kā arī plāno ieviest Latvijā speciālu biofeedback Brucker terapijas metodi, kuru pasaulē izmanto kustību traucējumu ārstēšanā bērniem. Kampaņa šogad notiek no 24. oktobra līdz 11. decembrim un ar jaunām iecerēm turpināsies arī nākamajos gados.

Jau divas nedēļas TV 3 ēterā ar uzmundrinošu dziesmu mūs visus priecē Čiekurs – mazs neatlaidīgs sprigans puika, kurš vienmēr ir klāt īstajā brīdi, ja kādam ir vajadzīga palīdzība. Vai tas būtu kaķēns, kas netiek lejā no koka, vai gliemeži, kurus var sabraukt motobraucēji – visiem Čiekurs steidz palīgā.

Palīdzēt bērniem, kuriem dzīve nav gluži tāda, kā viņi to vēlas, jo to apgrūtina slimība – tāds ir arī fonda “Dāvā sapni” galvenais uzdevums. Fonds kopā ar Čiekuru, TV 3 un Hipo fondiem uzsāk labdarības kampaņu “Dāvā sapni”, kuras laikā vāks līdzekļus bērniem, kur vislielākais sapnis ir būt tādiem pašiem kā citi, kopā ar viņiem iet rotaļās, iepazīt pasauli un katru dienu iemācīties ko jaunu.

Labdarības projekts “Dāvā sapni” atšķirsies no visiem līdz šim Latvijā realizētājiem labdarības projektiem. Latvijā ir ne mazums bērnu, kuriem ir saslimšanas, kuras Latvijā izārstēt nevar. Šādiem bērniem palīdzīgu roku sniedz sabiedriskās organizācijas un fondi, kas palīdz vecākiem savākt nepieciešamos līdzekļus, lai bērni kopā ar vecākiem varētu doties uz ārzemēm, kur viņi var saņemt tik nepieciešamo ārvalstu ārstu vai speciālistu palīdzību. Atšķirībā no citiem labdarības projektiem šajā projektā tiks vākti līdzekļi, lai palīdzētu bērniem, nevis sūtot viņus ārstēties uz ārzemēm, bet gan atvedot pasaulē atzītas ārstēšanas metodes uz Latviju, lai bērni varētu ārstēties mājās. tādejādi aiztaupot bērniem un vecākiem stresu, finanšu izdevumus un sadzīviskas neērtības, kas saistītas ar došanos uz ārzemēm.

“Dāvā sapni” mērķis ir palīdzēt vidēji 2000 Latvijas bērnu, kas cieš no kustību traucējumiem. Kustību traucējumi bērniem ir radušies centrālās nervu sistēmas bojājumu rezultā smagu dzemdību, iedzimtības, slimību vai traumu dēļ. Šie bērni nevar kustēties kā citi bērni un līdz ar to, nevar iemācītes darīt to, ko prot citi bērni viņu vecumā, lai arī lielākā daļa no viņiem ir gudri un pat talantīgi. Ikviena apgūta kustība ļauj šiem bērniem iemācīties daudz jauna. Pasaulē ir ārsti, kas specializējušies tieši šādu bērnu ārstēšanā. Ir speciālas terapijas metodes, kas palīdz bērniem, apgūt kustības. Par akcijas laikā savāktajiem līdzekļiem fonds “Dāvā sapni” aicinās uz Latviju ārstus, kas varēs palīdzēt bērniem, nosakot labāko ārstēšanu, kā arī plāno ieviest Latvijā biofeedback Brucker terapijas metodi, kuru izmanto kustību traucējumu ārstēšanā bērniem citur pasaulē.

“Dāvā sapni” projekta atbalstītāji ir TV 3,HIPO FONDI, kā arī tirdzniecības centrs ORIGO un vitamīni VITIRON. Labdarības projektam palīdz izdevniecība Fenster, Dienas mediji un sociālais tīkls draugiem.lv.

Ikviens, kas vēlas palīdzēt bērniem ar kustību traucējumiem, piepildīt viņu lielāko sapni – būt tādiem pašiem kā citi bērni – rotaļāties, mācīties un iepazīt pasauli, var:

• ziedot zvanot pa tālruni 90067000 (maksa par vienu zvanu 1 Ls);
• pieteiktiess Hipo Fondu pensiju 2.līmenim un Hipo Fondi ziedos projektam 5 Ls. (vairāk: www.hipofondi.lv vai zvanot uz 671155555);
• pārskaitīt ziedojumu uz Latvijas Hipotēku un zemes bankas kontu LV48LHZB2100195237001 (Reģ.Nr.40008169506) ar norādi “Ziedojums”;

Vairāk par fondu lasiet www.davasapni.lv/par_projektu vai www.draugiem.lv/davasapni , par čiekuru www.davasapni.lv