LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna
Ludza
Mostly cloudy
1°C
 
A A A

Ciblā notiks Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestra kameransambļa koncerts

Ceturtdien, 19. aprīlī, plkst. 18.00 Ciblas Tautas namā notiks Emīla Zilberta kamermūzikas cikla “No zobena Saule lēca” koncerts Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestra Klasiskā kvarteta izpildījumā.

 “Kamermūzikas cikla “No zobena Saule lēca” pamatā ir latviešu tautas dziesmu instrumentālās apdares un komponista oriģinālkompozīcijas par karavīra dzīves gaitu, sākot no dzimšanas, bērnības līdz karā iešanai. Muzikālais stāsts veidots astoņās daļās – no senas pagātnes, izejot cauri tagadnei un noslēdzoties ar nākotnes redzējumu,” informē Nacionālo bruņoto spēku orķestra galvenais diriģents pulkvežleitnants Dainis Vuškāns.

Klasiskā kvarteta sastāvā muzicē obojists seržants Dmitrijs Maksimovs – kvarteta mākslinieciskais vadītājs, flautiste seržante Laura Ezera, klarnetists dižkareivis Aleksandrs Maslovs, fagotists seržants Intars Grīnbergs, sitaminstrumentālists dižkareivis Rinalds Jukna, savukārt vokālās partijas koncertos izpilda Zane Šmite.

“Šāds neliels izpildītāju sastāvs devies koncerttūrē uz mazākajām Latvijas koncertzālēm visattālākajās pilsētās. Tā ir laba iespēja baudīt mākslu un mūziku klātienē tur, kur lielie profesionālie kolektīvi dažkārt nevar atbraukt,” uzsver pulkvežleitnants D. Vuškāns.

Turpinot Latvijas armijas tradīcijas, ieeja koncertā – bez maksas.

Jau ziņots, ka, sagaidot Latvijas simtgadi, Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestris sagatavojis savu dāvanu valstij nozīmīgajā jubilejā. Pēc orķestra pasūtījuma komponists Emīls Zilberts radījis kamermūzikas ciklu “No zobena Saule lēca” Klasiskajam kvartetam, sitaminstrumentālistam un sieviešu balsij.

Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestra kameransamblis ar koncertprogrammu tautiskās noskaņās “No zobena saule lēca” jau viesojies vairākās Latvijas apdzīvotās vietās – Skaistkalnē, Aknīstē, Neretā, Rucavā, Bārtā un Ezerē.

Aiva Kokoriša,

AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente

coloring.cool