LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 03. decembris
Raita, Jogita, Evija
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

Ceturtā daļa Latvijas bērnudārzu piedalās ekoprogrammā “Cūkmena detektīvi”

latvijas-valsts-mezi-publicitates-foto Bērnudārzu ekoprogrammu par dabu Cūkmena detektīvi jaunajā mācību gadā apgūs vairāk nekā 4 tūkstoši bērnu no 159 Latvijas bērnudārziem jeb ceturtā daļa Latvijas bērnudārzu. Lai kļūtu par īstiem mežu detektīviem, ekoprogrammas ietvaros bērni mācīsies četras ar vidi saistītas tēmas: meža netīrie noslēpumi, Cūkmenam pa pēdām, mežs rotaļlietu kastē un audzēsim skābekli. 30 aktīvākos bērnudārzus mācību gada nogalē apciemos pats populārais dabas draugs – Cūkmens.

Siguldas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes Ābelīte skolotāja Ilze Kanajeva-Salna pieteikuma anketā atklāj, ka kopā ar kolēģēm ik dienas cenšas pēc iespējas vairāk laika pavadīt laukā, lai bērni mācītos un izzinātu dabu, kas ir mums apkārt: “Esam ļoti radoši un atvērti visam jaunajam, tāpēc, piedaloties šajā programmā, bērni varētu pilnveidot savas zināšanas un latvijas-valsts-mezi-publicitates-foto-2prasmes par to, kā rūpēties, nepiesārņot dabu un būt ar to draugos. Daba ir mūsu sabiedrotais, un dalība ekoprogrammā būtu lieliska iespēja darboties radoši un gūt prieku par padarīto.”

Programmai pieteikto bērnudārzu audzēkņi meža zinības varēs apgūt jau pavisam drīz – līdz 1. novembrim Cūkmens visiem dalībniekiem nogādās slepeno maisu ar mācību materiāliem, spēlēm un figūrām, kas noderēs programmas veiksmīgākai īstenošanai.

“Esmu gandarīts, ka man pa pēdām seko arvien lielāks mazo dabas draugu pulks, kuri vēlas izzināt mežu, kas ir mums apkārt. Šogad, tāpat kā pērn, programmas ietvaros bērni varēs uzzināt daudz jauna un atklāt neskaitāmus meža noslēpumus. Viņi kopā ar audzinātājām dosies ārā, tādējādi atklājot dabas varenību un tās pozitīvo ietekmi uz cilvēku, izzinās, kā veidojas mežs, sējot sēkliņas un vērojot stādiņa attīstību. Esmu pārliecināts, latvijas-valsts-mezi-publicitates-foto-1ka bērniem būs interesanti un pēc programmas pabeigšanas viņi paši būs zinošāki, varēs iemācīt apgūto arī vecākiem un draugiem. Protams, ik mirkli sekošu līdzi bērnu gaitām ekoprogrammā, lai atklāšanas prieks ir bērnu sabiedrotais,” teic Cūkmens, aizsākot jau otro ekoprogrammas mācību gadu bērnudārzos.

AS Latvijas valsts meži ekoprogramma Cūkmena detektīvi paredzēta 5–7 gadus veciem bērniem. Ar rotaļu, deju, dziesmu, pasaku un dažādu vizualizāciju palīdzību bērni atklās četras tēmas, veicot noteiktus detektīvu soļus jeb uzdevumus, kā arī vērtējot labo un slikto mežā. Katra tēma veidota, ievērojot principu – redzi, dzirdi, klausies, dari – vienlaikus paredzot aktīvu bērnu iesaisti un līdzdarbošanos rotaļnodarbībās.

coloring.cool