LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 02. jūlijs
Lauma, Ilvars, Halina
Ludza
Partly sunny
18°C
 
A A A

Četrpadsmito reizi aizvadīts “Lielais latgaļu tirgus”

Pēc trīs gadu pārtraukuma Ludzā atkal norisinājās “Lielais latgaļu tirgus”. Četrpadsmito reizi senākajā Latvijas pilsētā pulcējās amatu meistari, mājražotāji, saimnieki un zinātāji no visas Latgales un pārnovadiem. Šogad “Lielais latgaļu tirgus” notika Ludzas Novadpētniecības muzeja teritorijā. 

Pasākums tika atklāts ar  Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja 3. vietnieka Valda Maslovska un Ludzas novada tūrisma informācijas centra vadītājas Līgas Kondrātes uzrunām, tam sekoja pūtēju orķestra “LUDZA” un Ludzas Kultūras nama folkloras kopas “Dzeipori” muzikāls sveiciens.

Tirgū varēja iegādāties dažādus gardumus svētku galdam – sierus, alu, pašceptu maizi, kā arī – dažādus stādus, neparastus keramikas izstrādājumus, gleznas, rotas, adījumus, suvenīrus, dāvanas Jāņiem un Līgām un daudz ko citu.  

Paralēli tirgum, klātesošos priecēja īpaši sarūpēta koncertprogramma, uz Ludzu atbrauca mākslinieki no visa novada un ne tikai! Koncertā uzstājās Bozovas etnogrāfiskais ansamblis, Isnaudas folkloras kopa, Mežvidu vīru vokālais ansamblis “OZOLI”, Zvirgzdenes folkloras kopa “Saime” + Kapella, Kārsavas vīru vokālais ansamblis  “Akkords”. Ar raitu dejas soli priecēja Malnavas dejotāji, VPD “Zilupes dancis”, deju kopas “Everss” un “Kaprīze”, deju kolektīvi “Atvasara” un “Ŗeizē”. Tāpat klātesošos priecēja postfolkloras kopa “Rikši” un koklētājas “Saules kokles”.

Tirgus laikā darbojās keramiķa, kalēja, linu apstrādes un peterņu pinēja, vainagu un zāļu slotiņu darināšanas un žonglēšanas meistarklases, interesantas sarunas par veselīgu uzturu un biedrības “Kroma kolna bruoliste” sarūpētā vides darbnīca, un izklaide bērniem.

Informāciju sagatavoja Jana Dukaļska, Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Anita Mortuzāne, Jana Dukaļska

coloring.cool