LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Celtnieks pārspēj “Latgols” vīrus pirmajā pusfināla spēlē

7. aprīlī SynotTip handbola Virslīgas pusfinālu ar uzvaru sāka pēdējo gadu vicečempioni “Celtnieks Rīga”, kas praktiski visu spēli atradās iedzinēju lomā, taču galotnē veica izrāvienu 8:0 un uzvarēja ar 27:21, sērijā līdz divām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Pašā spēles sākumā galvenajās lomās bija abu komandu vārtsargi Kaspars Piševs (Latgols) un Raitis Puriņš (Celtnieks), vairākkārt izceļoties ar atvairītiem metieniem. Spēles rezultātu trešās minūtes sākumā atklāja viens no ludzāniešu jaunajiem talantiem Raivis Gorbunovs, nedaudz vēlāk rezultātu dubultoja Austris Tuminskis (2:0), bet “Celtnieks” pirmos vārtus guva vien piektajā minūtē, kad precīzs bija Lauris Eglītis. Puslaika turpinājumā pārliecinošāku sniegumu demonstrēja viesi, līdz puslaika vidum panākot +4 (7:3), taču vēlāk spēle izlīdzinājās. 20. minūtē rīdzinieki pietuvojās līdz minimumam (9:8), bet puslaika izskaņā, pateicoties vairākiem Artūra Lazdiņa un Kaspara Lisovska vārtiem “Celtnieks” spēja panākt izlīdzinājumu – 12:12 pēc pirmā puslaika.
Otrā puslaika sākumā komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, tomēr laukuma saimniekiem tā arī neizdevās iegūt vadību. Viesi no Ludzas otrā puslaika pirmajā pusē lielākoties atradās vadībā ar 1-2 vārtu pārsvaru, kontrolējot notikumus laukumā līdz pat 48.minūtēm, taču tad notika izšķirošais pavērsiens – pie rezultāta 19:21 rīdzinieki veica izrāvienu 8:0 (pēdējo 12 minūšu laikā viesi neguva nevienus vārtus) un ne tikai pirmoreiz izvirzoties vadībā, bet arī pārliecinoši noslēdzot spēli – 27:21.
Sērijā līdz divām uzvarām “Celtnieks Rīga” izvirzījušies vadībā ar 1-0, bet sērijas otrā spēle 15. aprīlī notiks Ludzā, un būs skatāma ne tikai interneta tiešraidē portālā Sportacentrs.com, bet arī kanālā Sportacentrs.com TV. Ja nepieciešams, sērijas trešā spēle notiks 21.aprīlī Rīgā.
SynotTip handbola Virslīga. Pusfināls
Celtnieks Rīga – SK Latgols (Ludza) 27:21 (12:12)

Celtnieks: Lisovskis 8, Lazdiņš 7, Balceris 5/4, Čikuts 2, Eglītis 2, Leja 1, Lejnieks 1, Kļaviņš 1.
Latgols: Gorbunovs 6/1, Tuminskis 6/2, Pegasovs 3, Pavlovičs 3, Borisenko 3.
Sērijā: 1-0 Celtnieks

Foto: GL Sports Photography

Pēc Latvijas Handbola federācijas informācijas sagatavoja

Ērika Bondarenko,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool