LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly clear
-19°C
 
A A A

Ceļš uz karjeru: Mērķis. Izaicinājumi. Kompetences.

23. un 24. janvārī, projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, Ludzas 2. vidusskolas 8. – 12. klašu skolēni un projektā neiesaistītās Nirzas pamatskolas 7. – 9. klašu skolēni piedalījās lekcijā – diskusijā “Ceļš uz karjeru: Mērķis. Izaicinājumi. Kompetences.”, kuru vadīja lektore karjeras konsultante, personīgās izaugsmes trenere un koučs Jolanta Priede.

11.-12. klašu skolēni izspēlēja koučinga spēles, veidojot grupas biedra nākotnes nodarbošanās stāstu, kā arī 12. klašu skolēni iepazinās ar uzņēmējspēju attīstīšanu.

Nodarbības tika organizētas ar mērķi sniegt zināšanas par karjeras izvēles ceļiem, mērķu izvirzīšanu un sasniegšanu, individuālo prasmju attīstīšanu, kompetencēm darba tirgū.

Lekcijā – diskusijā tika pārspriests, kas ir veiksmes veidošanas pamatā, kādas ir svarīgākās vērtības, kādi ir mērķa formulēšanas likumi un kāpēc definēt mērķus ir tik svarīgi, kā arī kādas TOP 10 prasmes, starpnozaru kompetences būs svarīgas nākotnē. Lektore pastāstīja, kādas uzņēmējspējas ir jāattīsta jauniešos, lai viņi varētu sekmīgi iekļauties darba tirgū.

Īpaši interesantas bija nodarbības, kurās tika izspēlēta koučinga spēle “Izstāsti savu nākotnes nodarbošanās stāstu”. Aptaujājot skolēnus pēc nodarbībām, secināts, ka šāda veida nodarbības ir nepieciešamas un vajadzīgas, jo rosina domāt par savu nākotni, par mērķu izvirzīšanu un sasniegšanu kā arī izvērtēt savas spējas, iespējas un vērtības.

Sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants Iveta Labāne

coloring.cool