LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Mostly cloudy
-1°C
 
A A A

Ceļojumā kopā ar Guliveru gūst jaunas atziņas

LLP_logoLudzas pilsētas galvenajā bibliotēkā noritēja kārtējā Lasītāju kluba tikšanās. Tās gaitā kluba dalībnieki diskutēja par Džonotana Svifta grāmatu „Gulivera ceļojumi”.6a547604-1fd1-4dd7-83a6-55ca3ff8a329

Daudzi grāmatu lasīja bērnībā un uztvēra to kā pasaku. Pārlasot stātu par Gulivera piedzīvojumiem, dažos kluba dalībniekos tā negaidīti radīja jaunas atziņas un emocionālus pārdzīvojumus. Piemēram, Ērika atzīst: „Es vienmēr šo grāmatu uztvēru kā piedzīvojumu grāmatu. Nekad nebija ienācis prātā, ka tā ir parodija par Anglijas tā laika sabiedrisko un politisko iekārtu.”

Lielākai kluba dalībnieku daļai grāmata patika, jo tās saturs ir aktuāls arī šodien. Lasītāja Lilija saka tā: „Šī grāmata māca veidot attiecības starp cilvēkiem. Gulivers bija tolerants pret Liliputijas likumiem, cienīja valsts paražas, ar cieņu izturējās pret tās cilvēkiem”.

Savukārt dažiem diskusijas dalībniekiem grāmata nepatika, jo viņiem nav tuva fantastikas žanra literatūra. Tomēr visi klātesošie atzina, ka Dž. Svifta „Gulivera ceļojumus” ir vērts izlasīt, jo tajā ir daudz pamācošu atziņu, kuras nav zaudējušas aktualitāti arī šodien.

Tikšanās gaitā izskanēja arī Dž. Svifta aforismi, kuri bija rakstīti 17. gadsimtā, bet joprojām ir mūsdienīgi un vērš uz pārdomām.

gullivers_travels_07Lasītāju kluba tikšanās notika projekta „European readers club-effective etnic-cultural and socio-economic reception and integration of migrant communities into the receiving society” Nr. 2011-1-PL1-GRU06-193232 („Eiropas lasītāju klubs – efektīvs etniski-kulturālais un socio-ekonomiskais instruments migrantu uzņemšanai un integrācijai vietējā sabiedrībā”) realizācijas gaitā. Tā ietvaros partneri no Polijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Itālijas, Turcijas un Latvijas izvēlējās trīs grāmatas, par kurām divu gadu laikā noritēja diskusijas. Tās bija: A. de Sent-Ekziperī „Mazais Princis”, P. Koelju „Alķīmiķis” un Dž.Svifta „Gulivera ceļojumi”.

Neskatoties uz to, ka projekta darbības laiks tuvojas noslēgumam, lasītāju kluba dalībnieki nolēma turpināt tikšanās un kā nākošie diskusijai pieteikti Dinas Rubinas darbi.

Inta Kušnere,

Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas direktore

coloring.cool