LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Flurries
0°C
 
A A A

Būvniecības tehnikums piedāvā jaunas iespējas

Tehnikuma audzekniJūnija beigās notika Ludzas novada domes priekšsēdētājas Alīnas Gendeles un Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītājas Sarmītes Gutānes tikšanās ar Daugavpils būvniecības tehnikuma vadību. Sarunas temats – Daugavpils būvniecības tehnikuma piedāvājuma paplašināšana, apgūstot profesijas Ludzā.

Tehnikuma direktore Ināra Ostrovska atzīmēja, ka ar Ludzas novada pašvaldību tehnikumam ir izveidojusies auglīga sadarbība. Alīna Gendele ir vienīgā no pašvaldību vadītājiem tehnikuma Konventa sastāvā.

Līdz šim Daugavpils tehnikums Ludzā piedāvāja apgūt apdares darbu tehniķa profesiju. Šo specialitāti viena grupa ir jau apguvusi, bet otra turpina mācības. Tās ir grupas, kas darbojas Jauniešu garantijas projektā ES fondu programmas „Izaugsme un nodarbinātība” ietvaros. Tātad jaunieši saņem arī mērķstipendiju. Tiek uzņemti jaunieši ar vidējo izglītību.

Jaunajā mācību gadā Ludzā pirmoreiz tiek piedāvāta iespēja apgūt ļoti vajadzīgo krāšņu podnieka specialitāti. Šajā grupā uzņem jauniešus ar pamatizglītību. Krāšņu podnieks apgūst prasmes uzbūvēt dažāda veida apkures iekārtas: krāsnis, vaļējos un slēgtos kamīnus, pavardus un skursteņus, uzstāda pārvietojamās krāsnis un montējamos skursteņus. Labi krāšņu meistari ir pieprasīti visos laikos. Mācības šai grupā tiek finansētas no valsts budžeta. Mācību laiks – viens gads.  Grupā var uzņemt līdz 25 audzēkņiem. Pieteikšanās laiks – līdz 15. augustam. Nodarbības Ludzā notiek vakarskolas ēkā 1. Maija ielā 3.

Pašlaik tehnikumā tiek izstrādāts plāns santehniķu grupas atvēršanai turpmākajos mācību gados.

Vadības tikšanās reizē tika apspriestas iespējas par darbnīcu iekārtošanu krāšņu podnieku praktiskajām nodarbībām, nodrošinājumu ar kadriem un citiem saimnieciskiem un organizatoriskiem jautājumiem.

Tehnikuma piedāvājums apgūt būvniecības profesijas Ludzā ir laba iespēja mūsu un apkārtējo novadu jauniešiem mācīties, dzīvojot mājās, nebraucot uz citu pilsētu. Tas ir ekonomiski izdevīgāk. Ludzas novada pašvaldība atbalsta un arī turpmāk atbalstīs iesākto sadarbību.

Ja jums radusies interese par iespējām apgūt kādu no piedāvātajām profesijām, interesējieties vakarskolā (Ludzā, 1. Maija ielā 3).

Vanda Žulina,

korespondente

coloring.cool