LV EN

Trešdiena, 2023. gada 08. februāris
Aldona
Ludza
Cloudy
0°C
 
A A A

Blontu pagasta pirmsskolas izglītības iestāde ar siltām atmiņām atskatās uz patriotiskā gaisotnē padarīto oktobra un novembra mēnešos

Novembrī sākas gada tumšākais laiks. Rudens gatavojas “ziemas miegam”, koki nomet pēdējās lapas un dabā iestājas miers… Neskatoties uz dzestriem rītiem, spirgtu gaisu, vēja brāzmām un salnām, Blontu pagasta pirmsskolas izglītības iestāde ar siltām atmiņām atskatās uz patriotiskā gaisotnē padarīto oktobra un novembra mēnešos.

Grupa „Lāčuks” veica pētījumu nedēļas ietvaros „Augsnes muzejs”, kur izpētīja kāda, kuram mājās ir augsne, salīdzināja tās struktūru, krāsu. Bērni noskaidroja, ka mūsu Ludzas novada pagastos augsne ir dažāda. Grupa „Mārītes” no Latvijas lauku labumiem gatavoja saldu kompotu, ko plānots nogaršot decembra mēnesī, pirms Ziemassvētkiem.

Lai tuvāk iepazīt Latvijas vēsturi un apskatīt senas relikvijas, grupa „Mārīte” devās ekskursijā uz Līdumnieku kara ekspozīciju. Grupa „Taurenītis” devās pārgājienā „Kur es dzīvoju?”, grupas „Bitīte” un „Lāčuks” devās ekskursijā uz zirgu sētu Zaļesjes pagastā, kur apskatīja, glāstīja un baroja dažādus dzīvniekus no saimniecības.

Blontu pagasta PII bērni rūpējas par tīru un sakoptu vidi. Iestāde piedalās konkursā „TĪRAI LATVIJAI!”, kur bērniem tiek veidota izpratne par atkritumu kaitīgo ietekmi uz vidi un to, ka sabiedrība ar savu rīcību var samazināt radīto atkritumu apjomu. Konkursa ietvaros, iesaistoties bērniem un viņu ģimenēm,  tiek vākta makulatūra un izlietotās baterijas. Bērni piedalījās SIA ,,ALAAS’’ izsludinātajā konkursā ,,Pasaku varonis no izlietota iepakojuma’’.  Konkursa mērķis bija veicināt bērnu izpratni par iepakojumu, tā veidiem un otrreizēju  izmantošanu, pārveidojot to radošā lietā – pasaku varonī, kā rezultātā tapa „Ansītis un Grietiņa”. Tika organizēti grupas „Bitīte” labiekārtošanas darbi spēļu laukumā kopā ar vecākiem. Prieks, par atsaucīgajām ģimenēm, kas aktīvi iesaistās bērnu labbūtības veidošanā iestādē.

Līdz ar novembri, kad tiekam iepriecināti ar omulīgu pēcpusdienas sauli un pirmo sniedziņu, dārziņā iesākās patriotiskais laiks. Bērni radoši darbojās, gatavojoties Latvijas Republikas proklamēšanas svētkiem. Tika rīkotas darbiņu izstādes un organizētas darbnīcas auduma pīņu gatavošanai. Lielākā izstāde atradās PII gaitenī ar nosaukumu „Sasildi dzimteni”, kas priecēja ne tikai bērnus, bet arī visus darbiniekus.

17. novembrī Blontu pagasta PII notika Latvijas dzimšanas dienai veltīts pasākums grupās. Jaunākie bērni dziedāja dziesmas, gāja rotaļās, spēlēja spēles un ēda svētku kliņģeri.

Vecākiem bērniem iekštelpā bija svinīgs pasākums un organizēta fotosesija patriotiskā stilā, taču ārā, dārziņa teritorijā augošie koki tika izdaiļoti, aptinot tos ar pašgatavotām vilnas šallēm un auduma pīnēm. Latvija ir dzimusi tumšā gadalaikā, tāpēc radot gaismas apliecinājumus, dārziņa bērni ābelītēs iekāra spožas svecītes, kas priecēja visus pagasta iedzīvotājus.

Visa Blontu pagasta pirmsskolas izglītības iestādes kolektīva vārdā, ikvienu novada ģimeni aicinu rūpēties par Latvijas nākotni – MŪSU bērniem. Mācīsim bērniem sveicināties, dalīties, just līdzi, pieklājīgi uzvesties, tikt galā ar dusmām. Uzturēsim emocionālo saikni – smaidot, dodot bučas, kutinot, lasot grāmatas, dejojot un pavadot laiku kopā. Aplieciniet un atgādiniet paši sev, ka esat stipra ģimene un stipra tauta, kurai ir sava valsts un valoda!

Blontu pagasta PII vadītājas p.i. Lauma Caune