LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 22. oktobris
Irīda, Īrisa
Ludza
Cloudy
6°C
 
A A A

Biruta Eglīte – par Spridzānu dzimtu un mūsu tautas likteņstāstiem

Svētdien Rēzeknes bibliotēkā notika Latvijā labi pazīstamās Grāmatu svētku organizētājas, rakstnieces Birutas Eglītes jaunās grāmatas “Ceturtais bauslis” atvēršanas svētki. “Ceturtais bauslis” ir grāmata par mūsu tautas vēsturi pēdējos 100 gados, kas atklājas Spridzānu dzimtas cilvēku likteņos. Kā saka pati autore, katra cilvēka dzīve, tāpat kā viņa pirkstu nospiedums, ir unikāla, un katra dzīve ir grāmatas vērta. Rakstnieces dzīvesbiedrs Broņislavs Spridzāns, pazīstamais radiožurnālists, latgaliešu valodas un latgaliskās dzīvesziņas popularizētājs, nu jau ir mūžībā, bet  tieši viņš savas kuplās un sazarotās dzimtas pirmajā salidojumā izteica domu par grāmatas tapšanu. Toreiz tas šķita gandrīz neiespējami, bet Birutai Eglītei tas izdevies. Dzīvesstāsti ir atklāti, skaudri un patiesi. Tā ir dzīvā vēsture. Gramata nav rakstīta tikai Spridzānu dzimtas piederīgajiem, tā ir mums visiem, kas interesējas par savas tautas vēsturi, un varbūt, iedvesmojoties no šīs pieredzes, izpētīs un pierakstīs savas dzimtas stāstus, lai tie paliek bērniem un mazbērniem.

Grāmatas atvēršanas svētkos rakstniece ļāva ielūkoties dzimtas fotogrāfijās 100 gadu garumā. Pirmo reizi tika atskaņota Spridzānu dzimtas himna. Tās teksta autore ir Līvija Liepdruviete, mūziku sacerēja dzīvesbiedri Kises – arī viņi ir piederīgi šai dzimtai.

Vanda Žulina

coloring.cool