LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Showers
9°C
 
A A A

Rīt – Ludzas novada svētki rudens ražas noskaņās!

img_6643“Bīzī svātki” novadā ir jauna tradīcija.  To mērķis ir atklāt mūsu novada pagastu daudzveidību, vienot novada iedzīvotājus. Pirmoreiz svētki notika pirms diviem gadiem. Šogad tie notiks sestdien, 17. septembrī, visas dienas garumā.

Kā pastāstīja galvenā speciāliste kultūras jomā Karīna Demko-Senkāne, pasākumam gatavojas visos pagastos. Tēma – dārzeņi, augļi, labība un citas dabas veltes. Jau no plkst. 10:00 Ludzas Tautas namā būs apskatāma rudens kompozīciju izstāde “Dyžan gleits”.   Kompozīcijas var veidot gan interesentu grupas, gan individuāli. Apmeklētāji varēs nobalsot par sev tīkamāko kompozīciju.  Darbus vērtēs arī žūrija. Uzvarētājus apbalvos plkst. 16:00, koncerta laikā.

Ludzas pilsētas parkā svētku noskaņa valdīs visu dienu, jo te darbosies rudens stādu tirdziņš un atrakcijas bērniem. 

Pusdienlaikā (no plkst. 12:00 līdz 14:00) parkā izvietotajās teltīs varēsiet satikt visu novada pagastu pārstāvjus. Katrs pagasts gatavo prezentācijas, radošo darbnīcu aktivitātes, prezentējot kādu dārzeni vai augli.  Izpausmes veids nav ierobežots. Briģu pagasta tēma – āboli, Cirmas pagasts stāstīs par burkāniem, Isnauda – par graudaugiem, Istra – par tomātiem, Nirza – par kabačiem, Ņukši – par sēnēm, Pilda – par kartupeļiem, Pureņi – par tomātiem, Rundēni – par ķirbjiem.

Cerams, ka krāšņs un daudzveidīgs izdosies svētku gājiens “Īt, ka bīzs!”, kas pusčetros pēcpusdienā sāksies pie LPĢ un dosies uz parka estrādi. Gājienā aicināti piedalīties visu pagastu iedzīvotāji, pašvaldības un valsts iestādes un uzņēmumi, biedrības, interesentu grupas. Arī gājiena noformējumā galvenā tēma – dabas veltes.

Svētku noslēgumā parka estrādē – koncerts. Varēsim baudīt viesmākslinieku uzstāšanos.

Sagatavoja Vanda Žulina

coloring.cool