LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 28. maijs
Vilhelms, Vilis
Ludza
Sunny
13°C
 
A A A

Bibliotekāri iepazīst kaimiņu pieredzi

Līdzīgi procesi notiek arī Latvijā. Pleskavas pilsētas bibliotēku sistēmā ir vienpadsmit filiāles, katrai no tām ir savs nosaukums un noteikts darba virziens. Piemēram: vēsturiski-novadpētnieciskā bibliotēka, ģimenes bibliotēka, garīgās attīstības bibliotēka, bērnu ekoloģiskā bibliotēka utt. Tradicionāli bibliotēkas rīko tikšanās ar rakstniekiem, izciliem novadniekiem un citiem interesantiem cilvēkiem. Pleskavas fifliālbibliotēkas ” Avots” (“Родник”) telpās ir noteikts laiks, kad pilsētas iedzīvotājus tajās pieņem Pleskavas pilsētas municipalitātes deputāti. Cilvēkiem tiek dota iespēja brīvajā atmosfērā tikties ar varas pārstāvjiem. Iedzīvotāji nejūt psiholoģisko barjeru, kura, tomēr, rodas ejot uz pieņemšanu municipalitātes mājā. Latvijas bibliotēkas pēdējo gadu laikā ir spērušas lielu soli bibliotekāro procesu automatizācijas jomā, Krievijā šis darbs ir sākuma stadijā. Elektroniskajā vidē Pleskavas bibliotēka veido krājumu katalogu ( Ludzas bibliotēkā šis process jau ir pabeigts), datu bāzes: “21. Gadsimts bez narkotikām”, “Sociālā aizsardzība”, “Vietējā pašvaldība: aktuālie jautājumi ( Ludzas bibliotēka veido “Ludzas pilsētas pašvaldības datu bāzi”). Abu valstu bibliotekāriem bija liels prieks par iespēju savstarpēji kontaktēties un pārrunāt dažādus profesionālus darba aspektus, kā arī par to, ka izveidojas sirsnīgi, cilvēcīgi kontakti starp abu bibliotēku darbiniekiem . Krievijas kolēģi tika aicināti atbildes vizītē uz Ludzu.

coloring.cool