LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Mostly cloudy
-1°C
 
A A A

Bibliotēkām dāvina preses izdevumu gada abonementus

LR Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības kopīgi rīkotajā akcijā “Dāvini abonementu bibliotēkai!” bibliotēkām uzdāvināti 53 laikrakstu un žurnālu gada abonementi. Ziedojumos saņemti vairāk nekā 1200 lati.

Ludzas bibliotēka saņēma žurnāla “Ir” gada abonementu.

Akcijas laikā iedzīvotāji un uzņēmēji tika aicināti ziedot naudu laikrakstu un žurnālu gada abonementiem pašu izvēlētām bibliotēkām visā Latvijā, ņemot vērā bibliotēku sniegto informāciju Kultūras ministrijai par tām nepieciešamajiem preses izdevumiem.

Par ziedojumiem bibliotēkām iegādāti “Rīgas Laiks”, “IR”, “Ilustrētā Junioriem”, “Izglītība un Kultūra”, “Ezis”, “Zīlīte”, “Spicīte”, “Dari pats”, “Leģendas” un “Tikšanās” gada abonementi.

Kultūras ministre norāda, ka šie ziedojumi stiprinās demokrātiju un pilsonisko sabiedrību. “Domāju, ka ikviens – gan ziedotājs, gan dāvināto laikrakstu lasītājs – ir ieguvējs no šīs sadarbības, jo akcija veicinājusi kvalitatīvas preses izdevumu un nopietnas žurnālistikas, kā arī latviešu valodas preses apriti sabiedrībā. Pateicos visiem ziedotājiem un novēlu lasītprieku ikvienam bibliotēkas apmeklētājam,” teic kultūras ministre. Viņa atklāj, ka šī akcijas veiksmīgā norise iedvesmojusi jau nākamā gada sākumā rīkot labdarības kampaņu, kurā aicinās cilvēkus un uzņēmējus ziedot vērtīgas grāmatas bibliotēkām.

Biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde: “Priecājamies par ministres Sarmītes Ēlertes iniciatīvu un veiksmīgu sadarbību ar Kultūras ministriju akcijas īstenošanā. Esam varējuši atbalstīt bibliotēkas Latvijas pilsētās un laukos. Tās bieži ir vienīgās vietas, kur iespējams bez maksas lasīt jaunākos preses izdevumus. Īpaši svarīgi tas ir tiem lasītājiem, kuriem naudas laikrakstu abonēšanai neatliek.”

Akcijas organizētāji pateicas visiem ziedotājiem un informatīvajiem atbalstītājiem – portāliem diena.lv un satori.lv, kā arī par tehnisko atbalstu Swedbank.