LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Partly cloudy
-1°C
 
A A A

Bērnu pasaule Ludzas novadā

Pedagoģijas zinātnieki saka, ka bērniem jādzīvo skaistumā, spēļu, pasaku, mūzikas, zīmējumu, iztēles un daiļrades pasaulē. Tādai pasaulei jābūt ne tikai mājās, bet arī ārpusē – mūsu parkos, ielās un pagalmos. Labākais veids, kā padarīt mūsu bērnus par labiem cilvēkiem, ir radīt iespēju būt laimīgiem. Bērna laimei nevajag daudz, viena no vajadzībām ir vieta spēlēm un aktīvām darbībām.
Kas tad notiek Ludzas novada pagalmos? Pat ja jūs nedzīvojat daudzdzīvokļu mājā, katru dienu jūs varat redzēt vecās sarūsējušās metāla konstrukcijas, kas tika uzstādītas pagalmos pagājušā gadsimta 80. gados. Liela daļa no tām ir neizmantojamas, vizuāli nepievilcīgas un pat bērniem bīstamas.
Apzinoties to, ka bērnu laukumi pagalmos nav greznība, bet sociālā nepieciešamība, Ludzas novada pašvaldība iekļāva bērnu un jauniešu rotaļu laukumu izveidi Novada attīstības programmā 2011.-2017. gadam. Ar pašvaldības budžetu nepietiek, lai īstenotu visus plānus, tāpēc šiem mērķiem tiek izmantotas Eiropas Savienības piedāvātās iespējas.
2010. gadā biedrība “Ludzas rajona partnerība” un Lauku atbalsta dienesta Austrumlatgales reģionālā lauksaimniecības pārvalde apstiprināja 3 Ludzas novada pašvaldības projektu pieteikumus, kuru mērķis bija spēļu laukumu izveide Isnaudas, Nirzas un Pildas pagastā. 2011. gada vasarā šo pagastu centros tika ierīkoti nelieli rotaļu laukumi ar smilšu segumu un vienkāršām iekārtām – šūpolēm, karuseļiem, slidkalniņiem, smilšu kastēm, kuras uzstādīja SIA “KSIL Baltic”. Bērnu drošībai Martišu ciema laukumā tiks uzbūvēts iežogojums no divām pusēm. Katrā laukumā 6 mēnešus par kārtību rūpēsies teritorijas uzraugi, tomēr saglabāt jaunizveidotos laukumus skaistus un kārtīgus pēc iespējas ilgāk var tikai paši iedzīvotāji.
Būsim saudzīgi un rādīsim pozitīvu piemēru saviem bērniem!
Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Lauku attīstības programmas 2007.-2013. gadam pasākums “Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā”

Projekti:
• Bērnu un jauniešu aktīvās atpūtas laukuma izveide Martišu ciemā (Nr. 10-01-LL33-L413203-000002)
• Bērnu un jauniešu aktīvās atpūtas laukuma izveide Nirzas ciemā (Nr. 10-01-LL33-L413203-000003)
• Bērnu un jauniešu aktīvās atpūtas laukuma izveide Pildas ciemā (Nr. 10-01-LL33-L413204-000001)