LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Showers
9°C
 
A A A

Bērnu emocionālās audzināšanas kurss Ludzā

Ludzas novada Sociālais dienests organizē grupas nodarbības pirmsskolas vecuma (līdz 7 gadu vecumam) bērnu vecākiem „Bērnu emocionālā audzināšana” (BEA).  Programma ir paredzēta vecākiem, kas vēlas uzlabot savas spējas bērnu audzināšanā un palīdzēt saviem bērniem, kā arī tiem vecākiem, kam ir nopietnas grūtības ar bērnu audzināšanu.

Grupas dalībnieki tiksies 10 nodarbībās. Katra nodarbība ilgst divas stundas ar 10-15 minūšu kafijas pauzi. Nodarbības notiks 1reizi nedēļā. Var piedalīties gan bērna tēvs, gan māte. Pirmā tikšanās-iepazīšanās paredzēta 17. novembrī plkst. 14:30 Ludzas novada pašvaldības zālē (Ludza, Raiņa 16A, 1. stāvā). Papildus informāciju var saņemt pa tel.65726001, 22493737 pie Viktorijas Maškancevas.

Vecāki uzzinās par bērnu attīstības stadijām un uzdevumiem, principiem, kas veicina bērna emocionālo attīstību. Vecāki ne tikai iegūs informāciju par bērnu audzināšanu, bet arī dalīsies pieredzē, apspriedīsies, analizēs un pildīs mājas darbus, lai nostiprināt iegūto informāciju, uzlabot savas audzināšanas prasmes. BEA programma sastāv no desmit soļiem (nodarbībām), kas svarīgi bērna emocionālajā audzināšanā un kas palīdz vecākiem:

Pirmais solis: izprast bērna attīstību un temperamentu.mimika-1

Otrais solis: veicināt bērnos ķermeņa kontroli un pozitīvu ķermeņa pašvērtējumu.

Trešais solis: veidot drošu piesaisti.

Ceturtais solis: veicināt bērna spēlēšanos un fantāziju.

Piektais solis: veicināt valodas un komunikācijas spējas.

Sestais solis: veidot pamatu pozitīvam pašvērtējumam.

Septītais solis: ar disciplinēšanas metodēm veicināt pašregulāciju un attīstīt sirdsapziņu.

Astotais solis: veicināt emociju pašregulāciju.

Devītais solis: veicināt koncentrēšanos, plānošanu un problēmu risināšanu.

Desmitais solis: veicināt sociālo kompetenci, empātiju un gādīgumu.

Vecāku apmācības programmas autore ir psiholoģe Sāra Lendija (Kanāda). Šī programma ir izveidota, lai palīdzētu mainīt bērnu uzvedību un dziļāk ietekmētu bērnus emocionālā līmenī un personības izaugsmē. Latvijā programma ir adaptēta Latvijas Universitātē.

Informē Ludzas novada Sociālais dienests

coloring.cool