LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Bērnība ir tā zeme, uz kuru aizceļot vēlamies mēs visi

DSC_664227. augusta rīts trīspadsmit Pildas pagastā deklarētiem bērniem sākās ar priecīgu satraukumu, jo šajā skaistajā dienā Pildas Tautas namā tika svinēti Bērnības svētki. Ideja ir ik pēc gada rīkot 5 – 7 gadus maziem bērniem pasakainus svētkus, kas paliks atmiņā kā jauks bērnības notikums. Šie ir arī ģimenes svētki, tāpēc uz pasākumu jo īpaši tika aicināti ne tikai bērnu ģimenes locekļi, bet arī viņu krustvecāki.

Saulainos Bērnības svētkus svinēt un pavadīt uzņēmās Brīnumfeja (TN vadītāja O. Baklāne), kura ieradās uz pasākumu it kā nejauši. Ļoti jautri un atraktīvi noritēja fejas sasveicināšanās un iepazīšanās spēle ar svētku dalībniekiem. DSC_6624Kā visām fejām, arī Brīnumfejai, ir burvju nūjiņa, ar kuras palīdzību var uzburt svētku noskaņu, dziesmas, dejas, pasakas, dāvanas… Tomēr, kā izrādījās, ejot uz pasākumu, lielās steigas dēļ brīnumnūjiņa bija pazudusi, tāpēc to uzmeklēt devās visi svētku pasākuma gaviļnieki. Kad brīnumnūjiņa bija atrasta, tad gan kopā ar Brīnumfeju dziesmās, rotaļās un vārdos tika piedzīvota bērnības laika burvība. 

Bērniem un ciemiņiem par prieku dejoja Pildas TN deju grupas “Ritms” meitenes (vad. S. Duzinkeviča), skanīgas un jautras dziesmas dziedāja Agnese Bogomola (pedagogs I. Bogomols), Cirmas TN bērnu ansambļa meitenes (vad. M. Piterāne), bet ļoti interesantu, reizē arī pamācošu DSC_6604ludziņu izspēlēja Pildas TN bērnu teātra studijas aktieri (vad. J. Ševcova). Interesanti bija tas, ka katrs priekšnesums tika uzburts ar īpašu buramvārdu palīdzību, kurus feja iemācīja svētku dalībniekiem. Tā ikviens ar lielu interesi tika iesaistīts kopīgā buršanā, kuras rezultātā uz skatuves nāca kāds no tēliem.

Lielu pārsteigumu, izbrīnu un prieku visiem sagādāja uzburtās dāvanas, kuras “burtiski nokrita no gaisa”!

Pēc Brīnumfejas apsveikuma vārdiem krustvecāki vai vecāki bērnus izšūpoja izrotDSC_6562ātās šūpolēs, kas ir Bērnības svētku simbols. Katram bērnam svētkos tika pasniegtas nelielas dāvaniņas – grāmata, rotaļlieta un gaisa balons, bet gaviļnieka māmiņai – zieds, kā pateicība par bērnam dāvāto dzīvību.

Pēc svinīgās daļas fejai bija atkal sarūpēts pārsteigums: tika uzburta svētku torte un citi našķi, kurus ar lielāko prieku notiesāja svētku dalībnieki.

Vēlreiz, sakot lielu paldies par kopā jauki pavadīto laiku, un, sveicot svētkos gaviļniekus, novēlu:

DSC_6554Liepas kuplumu,
Pūpola maigumu,
Lepnums lai ir tēva sirdij,
Saule – mātes dvēselei.

Paldies visiem svētku dalībniekiem!

Ļaujieties sapņiem – gan lieliem, gan maziem. Esiet kopā ar savu ģimeni! Lai jūs katru dienu vada mīlestība!

Olita Baklāne,
Pildas Tautas nama vadītāja

 

coloring.cool