LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta
Ludza
Mostly cloudy
5°C
 
A A A

Baznīcu naktī varēs iepazīt vairāk nekā 170 dievnamus

No Rūjienas līdz Subatei, no Ludzas līdz Nīcai – dievnami visā Latvijā 1. jūnijā jau piekto gadu vienosies kultūras notikumā Baznīcu nakts. Šoreiz pasākumā piedalīsies vismaz 170 baznīcas, tostarp Ludzas Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu draudze.

Visvairāk dalībnieku būs Vidzemē – 55 baznīcas, Zemgalē un Sēlijā – 27 baznīcas, Kurzemē 31 baznīcas, no tām Liepājā – 5, Latgalē – 16 baznīcas. Rīgā un Rīgas apkārtnē atvērtas būs 36 baznīcas.

“Šogad Baznīcu nakts norisinās Latvijas Valsts simtgades zīmē. Tādēļ ikvienu dievnamu esam aicinājuši rotāt ar Latvijas valsts karogu un vakarā pēc Tēvreizes lūgšanas, kurai vienoti pulcēsimies pulksten 21:00, kopīgi dziedāt arī Latvijas valsts himnu. Mūsu himna ir īpaša, tā ir unikāla savā būtībā, jo ir lūgšana, kuru dziedot katru reizi varam lūgt Dieva palīdzību, svētību un labklājību savai zemei un tautai”, notikuma norisi Latvijas simtgadē raksturo rīkotāju pārstāvis Jurģis Klotiņš.  

Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas ielūdz uz satikšanos ar Latvijas baznīcām – mākslas un arhitektūras skaistumu, garīgo mūziku un pārdomām klusumā un lūgšanā. Jā, arī uz nesteidzīgu atpūtu ar tējas krūzi un sarunām.

Informāciju sagatavoja Svetlana Rimša

coloring.cool