LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 05. augusts
Osvalds, Arvils
Ludza
Mostly cloudy
14°C
 
A A A

“Balttour 2010” – vadošā tūrisma izstāde Baltijā no 5. līdz 7. februārim Rīgā, Ķīpsalā

Kopš 1994. gada Rīgā Latvijas Tūrisma aģentu asociācija (ALTA) sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1 no 5. līdz 7. februārim rīko starptautisko tūrisma izstādi “Balttour”.

Ludzas, Ciblas, Kārsavas un Zilupes novadus šajā izstādē kā katru gadu pārstāvēs Ludzas novada tūrisma informācijas centra speciālistes Līga Kondrāte un Anita Mortuzāne un viesu mājas “Akmeņi” saimniece Ināra Jakupāne. Lai stends būtu pievilcīgāks un atraktīvāks, piedalīsies arī Ludzas amatnieku biedrība, demonstrējot dažādu arodu prasmes. Stendā tiks sniegta informācija gan par esošajiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, gan arī par šī gada jaunumiem – viesnīcu “Pie stacijas” tepat Ludzas pilsētā, jauno Ludzas plostu, kas vasaras laikā piedāvās ekskursiju pa Ludzas ezeriem. Tāpat izveidojušās 2 jaunas atpūtas vietas Ludzas novadā – “Paradīze” un “Sniedziņi”, abas Brigu pagastā. Ciblā, Ciblas novadā tagad var uzspēlēt militāro spēli Peintbols. “Akmeņu” saimniece izveidojusi jaunas veselības tūres, piedāvājot saviem viesiem dažādas dabiskas veselības uzlabošanas procedūras.

Vasarā, projekta “Water Joy” LLI-050 ietvaros Ludzā, pie Mazā Ludzas ezera, ir izveidotas 2 jaunas atpūtas vietas un labiekārtota pludmale. Mēs ļoti ceram, ka atradīsies aktīvi uzņēmēji, kas vēlēsies šīs vietas apsaimniekot, ieviešot papildus pakalpojumus- tādus kā laivu, velosipēdu nomu, kas ļoti trūkst mūsu pilsētā, u.c.. Šai mūsdienu situācijā ir jādomā par kompleksiem piedāvājumiem, kooperējoties vairākiem uzņēmējiem kopā.

Balttour izstādi var nosaukt par startu jaunajai tūrisma sezonai, jo tieši te viesnīcas, tūrisma organizācijas, aģentūras, transporta pakalpojumu sniedzēji un tūroperatori pirmo reizi prezentē nākamās sezonas jaunumus. Izstāde “Balttour” ir nozīmīgākais tūrisma pasākums Baltijā, kas tradicionāli kalpo kā ceļvedis un palīgs ceļojumu izvēlē un īstenošanā.

Darba laiks:
5. un 6. februāris 10.00-18.00
7. februāris 10.00-16.00
Šogad būs arī ievērojami lētākas ieejas biļetes nekā pērn!

Tāpat kā citus gadus, arī šogad ekspozīcija būs sadalīta 2 galvenajos sektoros- Latvijas novadu piedāvājums un ārvalstu ceļojumi citu valstu nacionālajos stendos, tūroperatoru, tūrisma aģentūru un viesnīcu stendos.

Bagātīgu ārvalstu ceļojumu galamērķu piedāvājumu izstādē varēs izvēlēties, apmeklējot ne vien nacionālos ārvalstu stendus, bet arī iepazīstoties ar tūrisma aģentūru un operatoru produktiem, kas piedāvās maršrutus atpūtai un veselībai gan tuvākajās kaimiņvalstīs. Viens no Baltijā vadošajiem tūroperatoriem tikai izstādes laikā piedāvās tādas ceļojumu paketes un īpašās cenas, kādas līdz šim nav bijušas nekad. “Balttour 2010” laikā viesnīcas un viesu nami piedāvās iegādāties speciālos piedāvājumus nakšņošanai, atpūtai un veselības atjaunošanai par izstādes cenām, savukārt Latvijas un Igaunijas SPA kompleksi uz vietas ļaus izbaudīt jaunākās SPA procedūras.

Šogad izstādē būs dalībnieki no Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Gruzijas, Igaunijas, Itālijas, Izraēlas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Malaizijas, Norvēģijas, Peru, Slovākijas, Somijas, Spānijas, Tunisijas, Turcijas, Ukrainas, Ungārijas, Vācijas un citām valstīm. Kuplā un bagātīgā klāstā izstādē savas atpūtas apskates pērles izcels Latvijas pilsētas un novadi.

Tādēļ novadiem ir svarīgi piedalīties šajā pasākumā, jo te informāciju par atvaļinājumu pavadīšanas vietām interesējas ne vien izstādes apmeklētāji- latvieši, bet arī profesionālie apmeklētāji no Skandināvijas un Baltijas valstīm tieši te meklē sadarbības partnerus un vēlas atrast jaunus ceļojumu galamērķus, ko iekļaut savu aģentūru klāstā un piedāvāt klientiem. Savukārt Latvijas un ārvalstu tūrisma organizācijas meklē jaunus sadarbības partnerus un turpat izstādē slēdz izdevīgus darījumus gan sadarbībai ar partneriem, gan ar klientiem.

Latgales 19 novadi un pilsētas savus piedāvājumus šogad prezentēs vēl lielākā stendā, kā pagājušo gadu, šogad kopā ar saviem sadarbības partneriem Lietuvas Aukštaitijā un Vitebskas apriņķi Baltkrievijā. 120 m² Latgales amatnieki un amatu centri demonstrēs savas prasmes un cienās stenda viesus ar latgaļu ēdieniem, un Latgales tūrisma informācijas centru darbinieki strādās plecu pie pleca ar lietuviešu un baltkrievu kolēģiem 12 darba vietās, piedāvājot izstādes apmeklētājiem un tūroperatoriem jaunos tūrisma maršrutus un atpūtas iespējas. 14 jauni aktīvās atpūtas, izziņas kultūrvēstures, gastronomiskie un daudzi citi tūrisma maršruti, kurus izveidoja Latgales tūrisma eksperti, aicinās ceļotājus doties pie mums un viena ceļojuma laikā iepazīt visus Latgales novadus un pilsētas un Aukšataitijas Utenas, Moletu Ignalinas, Zarasu un Anikšču apriņķus. Šie maršruti un jaunie atpūtas pie ūdeņiem piedāvājumi ir tapuši projekta Latvijas -Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā Water Joy LLI-050 “Uz ūdens resursiem balstītā kopējā tūrisma piedāvājuma radīšana Latgalē un Utenas apgabalā” ietvaros. Latgales reģiona un Utenas apgabala speciālisti, pozicionējot abus reģionus kā vienotu tūrisma galamērķi, izveidojuši daudzas jaunas atpūtas vietas ezeru un upju krastos un ko prezentēs izstādes apmeklētājiem jaunus ar atpūtu pie ūdeņiem saistītus produktus un pasākumus. Kā, piemēram, jauno plostu Ludzas Mazajā ezerā grupu ekskursijām un Neptūna svētkus jaunizveidotajā atpūtas vietā ģimenēm 1.augustā Ludzā.

Pirmo reizi šogad Latgale aicinās, ceļojot uz Latvijas austrumu pusi, izvēlēties kādu no izstrādātajiem 10 jaunajiem maršrutiem Latgales un Baltkrievijas kopīgai iepazīšanai – starptautiska pārrobežu tūrisma galamērķa Daugavas upes krastos ar skaistu nosaukumu Bella Dvina tīrās dabas un bagātās kultūras un vēstures izbaudīšanai. Latgales-Baltkrievijas stendā tiks prezentēti ūdenstūrisma maršruti, kas dos iespēju laivās ceļot ne vien pa mūsu likteņupi Daugavu, kas kaimiņzemē nes Dvinas vārdu, bet arī pa mazākām abu reģionu upēm un ezeriem. Noteikti ceļotāju uzmanību piesaistīs maršruti, kas aicina iepazīt latgaļu un baltkrievu svētvietas, skaistākos un vērtīgākos kultūrvēstures objektus, izbaudīt nacionālos senos ēdienus, un tradīcijas, piedalīties kopīgi tautas pasākumos. Stendā apmeklētājiem tiks piedāvāti informatīvie bukleti par kopīgajiem latgaļu-baltkrievu piedāvājumiem un maršrutu kartes. Pirmo reizi tiks prezentēta jaunais pārrobežu tūrisma galamērķis Bella Dvina jaunajā mājas lapā – www.bella dvina.com. tas viss ir tapis INTERREG III B projekta “Bella Dvina – ceļojums cauri robežām, atklājot rietumu Daugavas reģiona kultūru un dabu” ietvaros.

Kā allaž Latgales stendā tūrisma speciālisti prezentēs Latgales pilsētu un novadu jaunākos piedāvājumus un uzņēmēju pakalpojumus. Te varēs atrast informāciju par jaunām viesu mājām, par jauniem ceļojumiem un kompleksajiem pakalpojumiem veselības uzlabošanai un atpūtai pie Latgales zilajiem ezeriem, par tradīciju pasākumiem, pilsētu svētkiem un Lielo Latgaļu tirgu 19.-20.06.

coloring.cool