LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Clear
-4°C
 
A A A

Baltkrievija meklē jaunas sadarbības iespējas ar Ludzas pašvaldību

24. janvārī darba vizītē Ludzā viesojās Ludzas novada sadarbības partneri no Glubokoje (Baltkrievijā). Vizītes mērķis – veikt administratīvas izmaiņas 2009. gadā parakstītajā sadarbības līgumā, kas saistītas ar administratīvi – teritoriālo reformu Latvijā. Tāpat kopā ar Ludzas novada domes vadību un pašvaldības Attīstības un nekustamā īpašuma nodaļas projektu speciālistiem tika spriests par turpmāko pārrobežas projektu iespējām.

Ludzas novadam jau ir pozitīva sadarbības pieredze projektos ar Glubokoje. 2009. gadā tika īstenots Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta programmas “Pārrobežu sadarbība” projekts “Latviešu un baltkrievu folkloras tradīciju vizualizācija pārrobežu mākslas tilta izveidē.” Projekta ietvaros J.Soikāna Ludzas mākslas skolas un Glubokoje Amatu mājas audzēkņi un skolotāji radošajās darbnīcās izveidoja animācijas filmu pēc latviešu un baltkrievu folkloras motīviem un tradīcijām Kā Sprīdītis un Nesterka laimi meklēja. Lielākais projekta ieguvums – datorklases aprīkojums Ludzas mākslas skolā, kur uzsākta apmācība datorgrafikas programmā, baltkrievu puses ieguvums – atklāta mākslas skola Glubokoje.

Plānotais projekts arī skars izglītības un mākslas jomu, un tiek plānots sadarbībā ar J.Soikāna Ludzas mākslas skolu.