LV EN

Sestdiena, 2023. gada 04. februāris
Veronika, Daila
Ludza
Mostly clear
-7°C
 
A A A

Baltkrievija atvērta sadarbībai

25. martā Ludzu darba vizītē apmeklēja Baltkrievijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Aleksandrs Gerasimenko un Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsuls Daugavpilī Viktors Geisiks.

Tā nav pirmā vēstnieka vizīte Ludzā. 2008. gadā A. Gerasimenko iepazīšanās vizītē Ludzā apmeklēja izglītības iestādes, jaunceltnes, tikās ar iedzīvotājiem un Ludzas baltkrievu biedrības pārstāvjiem. Toreizējo sarunu temats – par robežšķērsošanas jautājumiem, vīzu režīmu,sadarbības projektu uzsākšanu. Šodien Ludzas novadam ir noslēgti sadarbības līgumi ar Baltkrievijas pilsētām Novopolocku un Glubokoje, īstenoti arī vairāki pārrobežu projekti, notikuši apmaiņas braucieni.

Vizītes laikā viesi tikās ar ar domes vadību un deputātiem, domes priekšsēdētāja A. Gendele viesiem izklāstīja novada attīstības prioritātes, gandarījumu par sadarbību. Sarunā iezīmējās iespējamie risinājumi sadarbībai uzņēmējdarbības, medicīnas jomā, augstie viesi uzvēra Baltkrievijas atvērtību jebkādām sarunām un sadarbībai. Vēstnieks apmeklēja SIA Ludzas maiznīca ražotni, iepazinās ar pilsētas ūdenssaimniecību, iegriezās Ludzas amatnieku centrā.