LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Partly cloudy
-4°C
 
A A A

Baltie truši, zaķi, rūķīši sanākuši Ludzas novadā

Otro gadu Ludzas novada pašvaldība rosināja iedzīvotājus svētkus krāšņākus darīt, izrotājot māju, iestāžu, uzņēmumu fasādes un pagalmus. Pavisam konkursam tika saņemti 24 fizisko un juridisko personu pieteikumi. Juridisko personu grupā tās pārsvarā bija pašvaldības iestādes – pagastu pārvaldes, skolas, bērnudārzi, tautas nami, kā arī SAC Ludza un SIA Ludzas apsaimniekotājs. Iestāžu logos un pagalmos sanākuši, salēkuši zaķi, truši, kas lec, dejo, pikojas, veļ sniega bumbas.

Par krāšņāko novada iestādi komisija vienbalsīgi atzina SAC Ludza. Tam piekritīs ikviens, kas ir braucis garām izgaismotajai pansionāta teritorijai. Iestāde saņēma dāvanu karti Ls 40 vērtībā.

Milzīgs roku darbs ir ieguldīts, veidojot Ludzas Novadpētniecības muzejā rūķu pasaku pasauli. Tas arī tika atzinīgi novērtēts ar dāvanu karti Ls 40 vērtībā.

Bērnudārzā Rūķītis mūs sagaidīja Gaišais rūķītis un zaķu kompānija; bērnudārzam Pasaciņa piešķīrām nosaukumu Gaišais ceļš uz pasaciņu par izgaismoto teritoriju; vērojām rūķu deju ap eglīti Ludzas 2. vidusskolas pagalmā. Balvas tika pasniegtas arī Pildas TN, Pildas pamatskolai, Nirzas TN, Briģu bērnudārzam, Briģu pagasta pārvaldei, Rundēnu bibliotēkai, Isnaudas pagasta pārvaldei, Istalsnas klubam. Visas konkursam pieteiktās iestādes saņēma balvas – dāvanu kartes Ls 10. 20, 30 vērtībā.

SIA Ludzas apsaimniekotājs saņēma balvu par pirmo svētku eglīti pilsētā.

Privātpersonu grupā aktīvākie bija Briģu un Rundēnu pagastu iedzīvotāji. Balvas saņēma S. Žaluka, V. Maslovska, V. Gricāne no Briģiem; A. Grigase, A. Jaskoviča, T. Žukova no Rundēniem, kā arī kolektīvi pieteiktās mājas Kreses, Kliņģerītes, Zvaigznes, Lapegles Rundēnos.

Ludzā privātpersonu grupā saņēmām vien divus pieteikumus. Dāvanu kartes Ls 40 vērtībā saņēma S. Pavlovskis Dārzu ielā un V. Zbitkovska Parku ielā par izdomas bagāto, krāšņo pagalma rotājumu. Konkursam nepieteikušies, bet komisijas atzinību ieguva vēl četru privātmāju īpašnieki. Veicināšanas balvas saņēma Gabruševu ģimene, Šoliku, Rudzinoku ģimene, balvu par muzikālo eglīti saņēma Fadejevu ģimene. Diplomu par svētku noskaņas radīšanu saņēma N. Pavļuks.

Ludzas novada pašvaldība pateicas visiem – gan tiem, kas pieteicās konkursam, gan tiem, kas parūpējās par svētku noskaņas radīšanu, ar gaismas virteni vai spožu eglīti pagalmā padarīja svētkus gaišākus, radīja prieku sev, kaimiņiem, pagastam, pilsētniekiem. Paldies par gaismiņu logos veikalam SIA Rasa L, Sintija, Larina, Antares, BJC, par spožajām eglītēm Sporta skolai, Ludzas ATU, Ludzas maiznīca, Ludzas slimnīcai, visiem, kam balkonos iemirdzējās zvaigzne, sniegavīrs vai pārsliņa.

Paldies J. Soikāna Ludzas mākslas skolas kolektīvam par pilsētas laukuma brīnišķīgo noformējumu, Ludzas tautas nama darbiniekiem par pilsētas labestības eglītes uzstādīšanu un izgaismojumu.

Vēlreiz sirsnīgs paldies uzņēmējiem, ar kuru atbalstu tika sarūpētas balvas – dāvanu kartes konkursa dalībniekiem – SIA Solo&partneri, SIA Elmarkets, SIA VELS, SIA Sākums A, SIA Agroķīmija, SIA Rasa L, SIA Kolonāde, SIA Amatnieku centrs, SIA Saule 5, SIA Certrārija, SIA AL&LO, SIA ADAB, SIA Alisa, SIA Gaišezers, SIA OVVE-Balt, SIA Ludzas koks.

Lai krājas idejas nākamā gada svētku konkursam!