LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta
Ludza
Cloudy
6°C
 
A A A

#BalsoTu! Par ko?

Šā gada maijā Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrā, sadarbībā ar Eiropas Parlamenta biroju, notika pasākums – vēlēšanas “#BalsoTu! Par ko?”

Pasākuma mērķis: veicināt jauniešu izpratni par sabiedriskiem procesiem un iesaisti tajos – simulējot vēlēšanu procesu par jauniešu centram interesējošu ideju.

Pirms vēlēšanām tika sagatavoti biļeteni ar jautājumu: “Vai Bērnu un jauniešu centrā (Tirgus ielā 22) ir vajadzīga brīvā laika pavadīšanas istaba?”

Vēlēšanās piedalījās 114 balsotāji (bērni, jaunieši un pedagogi). “Par” nobalsoja 104 vēlētāji. “Pret” – 8. Par nederīgiem tika uzskatīti 2 vēlēšanu biļeteni. Līdz ar to, vēlēšanu rezultāti acīmredzami parāda, ka Ludzas novada Bērnu un jauniešu centram ir vajadzīga brīvā laika pavadīšanas istaba. Biļetena otrā pusē balsotāji tika aicināti attēlot jēdzienu “līdzdalība”, ko daudzi bērni un jauniesi ar prieku arī izdarīja.

24.maijā ARPC “Zeimuļs” notika noslēguma pasākums jaunatnes līdzdalības pasākumu ciklam “#BalsoTu!Par ko?”, kur piedalījās jaunieši, Bērnu un jauniešu centru pārstāvji un citi interesenti no Ludzas, Rēzeknes un Līvāniem.

Ludzas novadu pārstāvēja jaunieši, Bērnu un jauniešu centra pārstāvji, kā arī Skatuves mākslas studijas “Pepilota” audzēkņi ar priekšnesumu – Vitauta Ļūdēna dzejas teiksmu “Koklētājs” (režisore Svetlana Rimša).

Liels paldies Eiropas Parlamenta Birojam Latvijā par piedāvāto iespēju piedalīties pasākumos un vērtīgām dāvanām!

Solvita Binovska,

jaunatnes lietu speciāliste

Svetlanas Rimšas foto: balsošanas norise

coloring.cool