LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 28. maijs
Vilhelms, Vilis
Ludza
Clear
7°C
 
A A A

Autovadītāju ievērībai: šorīt vietām Vidzemē un Latgalē autoceļi sniegoti un apledo, strādā 47 ziemas tehnikas vienības

Šorīt sniegs un apledojums vietām Vidzemē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Sniegotos un slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 47 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

  • Vidzemes šoseja (A2)  no Smiltenes pagrieziena līdz Veclaicenei;
  • Daugavpils šoseja (A6) no Saulkalnes līdz Skrīveriem;
  • Rēzeknes šoseja (A12) no Rēzeknes līdz Terehovai;
  • Grebņeva – Medumi šoseja (A13) no Rēzeknes līdz Grebņevai;
  • Kokneses šoseja (P80) no Rīgas apvedceļa līdz Skrīveru pagriezienam.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Valkas, Aizkraukles, Alūksnes, Gulbenes, Ludzas, Madonas un Ogres apkārtnē.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.

Aicinām informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot  uz  LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555. Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai. 

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs.

 

coloring.cool