LV RU EN

Otrdiena, 2022. gada 04. oktobris
Modra, Francis
Ludza
Mostly cloudy
6°C
 
A A A

Autovadītāju ievērībai: šorīt Kurzemē, Vidzemē un Latgalē autoceļi apledo, strādā 73 ziemas tehnikas vienības

Šorīt uz plkst. 6.30 apledojuma veidošanās Kurzemē, Vidzemē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 73 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

  • Valmieras šosejas (A3) posmā no Braslas tilta līdz Strenčiem;
  • Daugavpils šosejas (A6) posmā no Nīcgales līdz Pāterniekiem;
  • Liepājas šosejas (A9) posmā no Blīdenes līdz Skrundai;
  • Rēzeknes šosejas (A12) posmā no Stolbovkas līdz Terehovai;
  • Grebņeva – Medumi šosejas (A13) posmā no Rušenicas līdz Medumiem;
  • Daugavpils apvedceļš (A14) visa maršruta garumā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Balvu, Daugavpils, Krāslavas, Kuldīgas, Limbažu, Ludzas, Madonas, Preiļu. Saldus, Talsu un Valmieras apkārtnē.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.

Aicinām informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot  uz  LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555. Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai. 

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs