LV EN

Otrdiena, 2023. gada 07. februāris
Ričards, Rihards, Nelda
Ludza
Partly cloudy
-3°C
 
A A A

Autovadītāju ievērībai: pirmdien jāplāno papildu laiks ceļā un jārēķinās ar apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem

Pirmdienas rītā sniega un sniegputeņa dēļ visā valstī ir apgrūtināti braukšanas apstākļi, informē “Latvijas Valsts ceļi” (LVC). Īpaši apgrūtināta braukšana ir uz Ventspils šosejas (A10) posmā Kūdra-Tukums un Strazde-Usma, kā arī uz vietējās nozīmes ceļiem Krāslavas, Ludzas un Saldus apkaimē. Atbilstoši meteorologu prognozēm, 12. un 13. decembrī daudzviet gaidāma ilgstoša un stipra snigšana, tāpēc līdz otrdienas vakaram valstī būs spēkā oranžais un dzeltenais laika apstākļu brīdinājums. 

Uz valsts galvenajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir:

•    Tallinas šoseja (A1) visā posmā;
•    Vidzemes šoseja (A2) visā posmā;
•    Valmieras šoseja (A3) visā posmā;
•    Rīgas apvedceļš (Baltezers-Saulkalne) (A4) visā posmā;
•    Rīgas apvedceļš (Salaspils-Babīte) (A5) visā posmā;
•    Daugavpils šoseja (A6) visā posmā;
•    Bauskas šoseja (A7) visā posmā;
•    Jelgavas šoseja (A8) visā posmā;
•    Liepājas šoseja (A9) visā posmā;
•    Ventspils šoseja (A10) visā posmā;
•    Liepāja-Lietuvas robeža(Rucava) (A11) visā posmā;
•    Rēzeknes šoseja (A12) visā posmā;
•    Šoseja Grebņeva-Medumi (A13) visā posmā;
•    Daugavpils apvedceļš (A14) visā posmā;
•    Rēzeknes apvedceļš (A15) visā posmā.

Valsts ceļu uzturēšanas darbi notiks arī snigšanas laikā, taču ir jārēķinās, ka sniega kārta veidosies atkārtoti, tāpat var veidoties sniega sanesumi, ceļi var būt arī slideni. Pilnībā ceļi no sniega tiek notīrīti 3 līdz 24 stundu laikā pēc snigšanas beigām. Jāatceras, ka apledojums uz ceļiem var veidoties arī pēc tam, kad ceļš ir apstrādāts ar pretslīdes materiāliem. Ziemas uzturēšanas darbu uzdevums ir iespēju robežās uzlabot braukšanas apstākļus, taču ar tiem nav iespējams atcelt ziemu.

Īpaši sarežģīti braukšanas apstākļi var veidoties uz grants autoceļiem, kuri ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu.

Valsts ceļi ziemā tiek uzturēti atbilstoši uzturēšanas klasēm, kuras tiek piešķirtas vadoties pēc vairākiem kritērijiem, kur galvenais ir satiksmes intensitāte. Jo noslogotāks ir ceļš, jo ātrāk un biežāk to tīra un veic citus uzturēšanas darbus. Vairāk informācijas par valsts ceļu uzturēšanas prasībām šeit: https://lvceli.lv/buj/ziemas-uzturesana/.

Aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos Twitter un Facebook. 

Braukšanas apstākļu karte VSIA Latvijas Valsts ceļi mājaslapā šeit: https://lvceli.lv/#_brauksanas_apstakli_ziema

 

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa