LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 22. oktobris
Irīda, Īrisa
Ludza
Cloudy
6°C
 
A A A

Automašīnām nav jāatrodas apstādījumos un zaļajā zonā!

auto_zalja_zonaLudzas novada pašvaldības administratīvā komisija ir saņēmusi izskatīšanai no Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa vairākus protokolus par transporta līdzekļu novietošanu Ludzas novada zaļajā zonā vai apstādījumos. Tas nav pieļaujams. Par šādu pārkāpumu paredzēta atbildība.

Skaidro Ludzas novada domes priekšsēdētājas vietnieks un pašvaldības Administratīvās komisijas vadītājs Edgars Mekšs:

– Transporta līdzekļu novietošana apstādījumos un zaļajā zonā nav pieļaujama. To nosaka Saistošie noteikumi nr. 14 “Ludzas novada sabiedriskās kārtības noteikumi”, kas pieņemti vēl 2010. gada 27. maijā. Saskaņā ar tiem: apstādījumi ir visas ar augiem apaudzētas un koptas platības (t.i., parki, dārzi, košumdārzi, skvēri, kapsētas, nogāžu nostiprinājumi u.c.), kā arī šim nolūkam paredzētas platības… (1.5. punkts); zaļā zona – Ludzas novada teritorijā esošie apstādījumi, zālieni un meži (1.6. punkts).

Par transporta līdzekļu novietošanu zaļajā zonā vai apstādījumos pašvaldības Administratīvā komisija var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu no 15 līdz 36 eiro apmērā (3.6. punkts).

Mēs visi, Ludzas un novada iedzīvotāji, kā arī mūsu ciemiņi priecājas par sakoptām teritorijām pilsētā un ciematos. Skaistums nav radies pats no sevis, tas ir izkopts. Lieli finansiāli ieguldījumi veikti, lai sakārtotu daudzdzīvokļu māju pagalmus. Jūtams, ka iedzīvotāji novērtē to un arī paši seko kārtībai apstādījumos un zaļajā zonā, tāpēc informē pašvaldību un policiju par dažādiem pārkāpumiem.

Kā jau minēju, Administratīvajā komisijā esam izskatījuši vairākus policijas sastādītus protokolus. Līdz šim piemērots mazākais sods – brīdinājums. Taču, ja pārkāpumi tiks pieļauti atkārtoti, vai ja tiem būs smagas sekas, noteikti tiks piemēroti naudas sodi.

Ludzas novada pašvaldība aicina transporta līdzekļu īpašniekus novietot savas automašīnas stāvvietās vai atļautās vietās uz brauktuvēm, nebojājot apstādījumus un zaļo zonu. Sabiedriskās kārtības noteikumi attiecas uz visa novada teritoriju, ne tikai uz pilsētu.

Gluži tāpat jāievēro arī citi noteikumi par transporta līdzekļu stāvēšanu. Piemēram, Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka transporta līdzeklis nedrīkst apstāties un stāvēt tuvāk par 5 metriem no krustojuma (ar CSN paredzētiem izņēmumiem). Savukārt, lai nodrošinātu neatliekamās medicīniskās palīdzības un glābšanas dienesta piekļuvi ēkai, nav atļauts automašīnas turēt pie daudzdzīvokļu māju kāpņu telpu ieejas. Tās ir elementāras lietas, kas jāievēro drošības labā.

Novērtēsim skaistu vidi un respektēsim sabiedrības kopējās intereses!

Sagatavoja Ērika Bondarenko,

sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool