LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Cloudy
0°C
 
A A A

„Atvasarai” jau 25! Būs “Peirāgs ar ūdzeņu”

DSC_0239Deja ir vienreizības māksla, kur katrs ir solists un katrs ir pamanāms. Deja ir stipro, jautro un izturīgo daļa visās paaudzēs.

Jau ceturtdaļu gadsimta savu prieku dejā pauž Ludzas Tautas nama senioru deju kolektīvs „Atvasara”. Kopš savas pastāvēšanas sākuma kolektīvs ir piedalījies neskaitāmos pašmāju koncertos, novada un republikas skatēs, visos Latvijas Dziesmu un Deju svētkos, kā arī gandrīz visos senioru deju kopu salidojumos. Par tradīciju ir kļuvusi piedalīšanās jaunrades deju konkursā Valmierā ar mūsu vadītājas Sarmītes Stapules–Zagorskas horeogrāfijām. Dejas „Ols lobs, gosti lobi”, „Zoļa„, „Bobu dancs” ir ieguvušas atzinību jaunrades konkursos un tagad ir iecienītas arī daudziem Latvijas deju kolektīviem. „Atvasara” savu raito soli ir rādījusi arī Vācijā un Lietuvā.

Divdesmit pieci gadi it kā nav liels laika sprīdis, bet pa šiem gadiem „Atvasarā” garāku vai īsāku laika posmu ir dejojuši apmēram piecdesmit dejotāji. Kolektīvā ir dejotāji, kas visus 25 gadus ir dejojuši un bijuši uzticīgi „Atvasaras” tradīciju, vērtību un būtības saglabātāji.

Kolektīvs cenšas dzīvot, saprast un uzturēt latgalisko kolorītu. Dejo dažādas dejas, bet vislabāk piestāv un patīk dejas, kam pamatā ir latgaliešu tautas dziesmas.

Vai tikai svētki ir tie, kas vieno cilvēkus kolektīvā? Protams, ne! Tās ir kolektīva tradīcijas, kopīgie pārdzīvojumi un piedzīvojumi. Atvasarieši ir tik dažādi – katrs ar savu „es”, ar savu iekšējo pasauli, bet tieši šī citādība un dažādība ir tas, no kā smeļams radošs saskaņas un saderības spēks- dejotgriba. Šī aizraušanās, jeb kā tagad saka – hobijs, uztur dejotājos možu garu, dzīvesprieku, kuru nesavtīgi atdodam citiem- skatītājiem gan savās mājās, gan viesojoties Latvijas pilsētās un tālās zemēs.

Varētu gari un plaši stāstīt par kolektīva darbību un dalībniekiem, bet tas, ka esam tik ilgi noturējušies un ieguvuši popularitāti, runā pats par sevi.

Svinot savas pastāvēšanas nozīmīgo gadskaitli, deju kolektīvs „Atvasara” aicina uz 25 gadu jubilejas koncertu visus savus cienītājus, viesus, un tos, kam patīk vērot deju soli. Sevišķi mīļi gaidīti bijušie „Atvasaras” dejotāji. Nāciet priecāties un atpūsties kopā ar mums, jo arī Jūsu devums pieder pie kolektīva sasniegumiem.

Koncerts ar nosaukumu „Peirāgs ar ūdzeņu” notiks 20.aprīlī, pl.18.00 Tautas namā. Koncertā piedalīsies arī tālākus ceļus mērojuši „Atvasaras” draugi no Krustpils, Balviem, Aizkraukles, Malienas, Līvāniem un Lietuvas. Koncerta „odziņa” būs „Atvasaras” dejotāju savākto recepšu grāmatas „Doncōtōju receptu būrtneica” prezentācija, kā arī grāmatā iekļauto ēdienu degustācija.

Nāciet un izbaudiet kopā ar atvasariešiem mūsu jubilejas pīrāgu ar odziņu!

Atvasaras dejotāji

coloring.cool