LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta
Ludza
Cloudy
5°C
 
A A A

“Atvasarai” – 30

Ludzas Tautas nama senioru deju kolektīvs “Atvasara” šogad svin savu 30. dzimšanas dienu. Šim nozīmīgajam notikumam par godu dejotāji sagatavoja uzvedumu, ko plašajai publikai piedāvāja 14. aprīlī Ludzas Tautas namā.

Koncertā uzstājās divi senioru kolektīvi, ar kuriem atvasariešus saista draudzība –  “Krustpilietis” no Jēkabpils un “Luste” no Balviem. Un, protams, Ludzas deju kolektīvi “Reizē!”, “Žeperi”, “Žiks” un “Atvasītes”.

Uz lielā ekrāna bija skatāmas daudzas vēsturiskas fotogrāfijas no “Atvasaras” dejotāju privātajiem albumiem. Bija sarūpētas balvas skatītājiem, kas spēja pareizi atbildēt uz jautājumiem par “Atvasaru”. Bija interesanti stāsti par vecākiem un jaunākiem laikiem kolektīvā mūžā. Uz svētkiem bija aicināti bijušie dejotāji – 30 gadu laikā “Atvasarā” ir dejojuši 84 cilvēki. Tika pieminēta mūžībā aizgājušie.

Izskanēja atvasariešu pateicības par finansiālu atbalstu vietējai pašvaldībai, Ludzas Tautas namam un Izglītības, kultūras un sporta pārvaldei, par skaistajiem tērpiem – īpašs paldies Ludzas Amatnieku centram, SIA “Jol” linu audumu un izstrādājumu veikalam, Jūlijas Mašņikovas šūšanas darbnīcas meistarēm, par atbalstu “Atvasaras” mazajos  svētkos – Ludzas bibliotēkai un pilsētas ģimnāzijai. Īpašais paldies no atvasariešiem izskanēja itin visiem Ludzas TN darbiniekiem, katru sveicot personīgi. “Atvasaras” vadītāja Sarmīte Stapule pateicās arī saviem mūzikas skolas kolēģiem Dzintrai Batņai, kura palīdzēja pieslīpēt reklāmas tekstus un fotografēja svētku sarīkojumu, un Arnim Krancānam, kurš palīdzēja veidot pasākuma scenāriju un to vadīja. – Centāmies atcerēties ar labu vārdu katru, kurš mums pēdējos 5 gados ir palīdzējis, – atklāj Sarmīte Stapule.

Koncerta noslēgumā Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētājas Edgars Mekšs veltīja oficiālus pateicības vārdus deju kolektīvam “Atvasara”, tās vadītājai Sarmītei Stapulei, kā arī ilgāk dejojušajiem dalībniekiem Ļubai un Jāzepam Šantariem un Jurim Dombrovskim, tika pasniegts Atzinības raksts un Pateicības. Par ieguldījumu novada kultūrvides veidošanā, Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā Ludzas novada domes deputāti nolēma apbalvot Ludzas Tautas nama senioru deju kolektīvu “Atvasara” ar Atzinības rakstu un 250 EUR naudas balvu.

 “Atvasaru” sveica arī pašvaldības kultūras metodiķe Karīna Demko-Senkāne, pasniedzot ziedus un jubilejas torti. Arī Ludzas TN vadītāja Valentīna Razumovska, sveicot atvasariešu un vēlot kolektīvam dejot līdz 100 gadu jubilejai, dāvāja ziedus un torti. Ludzas TN dāvātie svētku kliņģeri tika pasniegti visiem deju kolektīviem, kas “Atvasaras” jubilejā kāpa uz skatuves.

Ērika Bondarenko,

pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool