LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Partly cloudy
-1°C
 
A A A

Atrasta iespēja atbalstīt Ludzas novada zemniekus

Ludzas novada pašvaldības vadība kopā ar pagastu pārvalžu vadītājiem ir apsekojusi, izzinājusi situāciju, kādā dzīvo un strādā Ludzas novada lauksaimnieki un zemnieki. Domes priekšsēdētāja A. Gendele nāca klajā ar iniciatīvu uzrunāt uzņēmējus, iespējamos mecenātus, kas varētu jebkādā veidā atbalstīt Latgales, tieši Ludzas novada lauksaimniekus.

Vēstulē par situāciju un tendencēm lauksaimniecības jomā, kas nosūtīta uzņēmējiem, izteikts rosinājums: “Apzinot Ludzas novada zemnieku saimniecības, secinām, ka šobrīd lielākie Ludzas novada lauksaimnieki ir norūpējušies par kredītsaistību izpildi, paralēli uzturot saimniecību ražotspēju, mazākie nozares pārstāvji izrāda gatavību savas saimniecības paplašināt, taču neliekot kredītu cilpā savu uzņēmumu.

Tāpēc Ludzas novada pašvaldība, cerot uz Jūsu, uzņēmēju, iniciatīvu, aicina izvērtēt un rast iespēju atbalstīt lauksaimniekus, zemniekus, veidojot atbalsta programmas Ludzas novada zemnieku darbības stimulēšanai.”

Uz doto brīdi operatīvi noreaģējis un atsaucies ir Latvijā pazīstams uzņēmējs, miljonārs Juris Savickis, kuram pieder īpašumi arī Ludzas novadā. Par iespējamajām sadarbības, atbalsta formām un jomām tiks spriests tuvākajā laikā. Vai tas būs fonds lauksaimniekiem, programma vai bezprocentu kredīta portfelis, varbūt kāda cita veida atbalsts, klātienē tiekoties spriedīs pats uzņēmējs, lauksaimnieki un domes vadība.

Vēstule uzņēmējiem.