LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 12. augusts
Klāra, Vizma
Ludza
Sunny
26°C
 
A A A

Atpūtas zonās un krastmalās tiek veikta niedru pļaušana

Attēlā: Cirmas ezera publiskā pludmale. PIRMS un PĒC niedru pļaušanas.

03.08.2022 un 04.08.2022 tika veikta ūdenszāļu un niedru pļaušana Cirmas pludmalē un Mazā Ludzas ezera krastos. Minētajos ezeros pēdējos gados tika novērota strauja krasta līnijas aizaugšana un ūdenstilpņu pārpurvošanās pazīmes, tāpēc, lai ezeros uzlabotu ekosistēmu, tika pieņemts lēmums veikt niedru pļaušanu.

Lai atpūtas zonas uzturētu tīras un sakoptas, novēršot to aizaugšanu, šonedēļ pakāpeniski tika uzsākta niedru pļaušana atpūtas vietā pie Cirmas ezera – Tutānu pludmalē un Mazā Ludzas ezera krastos. Mazajā Ludzas ezerā tiks izpļautas niedres pie pontonu tilta, “Zaldātu radziņā”. Tiks izveidots arī laivu ceļš līdz Plītnīcas upei, kā arī tiks pļautas niedres un zāles plosta kursēšanas maršrutā.

Veicot niedru pļaušanu uzlabosies ūdenstilpņu ekoloģiskais stāvoklis, samazināsies dūņu slānis, stabilizēsies skābekļa līmenis, tiks novērsti zivju nosmakšanas riski. Jūtīgākās zivis skābekļa izmaiņām ir zandarti un līdakas, mazāk jūtīgas ir karpveidīgās zivis. Tā kā Ludzas novada pašvaldība ik gadu piedalās zivju fonda izsludinātajos projektos un šogad arī tika saņemts atbalsts zivju ielaišanai Cirmas, Zvirgzdenes un Nirzas ezerā, ir ļoti svarīgi sekot, lai skābekļa līmenis ezeros nenokristu līdz riska robežai.

Ar niedru regulāru pļaušanu un gultņu tīrīšanu tiek uzlabots vispārējais ūdenstilpes ekoloģiskais stāvoklis, kā arī bridējputnu ligzdošanas apstākļi. Niedres tiek pļautas ar īpašu tehniku, kuras konstrukcija nodrošina ūdensaugu pļaušanu gan dziļumā, gan seklumā pie paša krasta.

Darbus veic Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Pontoni.lv” .

Informāciju sagatavoja
Ludzas novada pašvaldības vides inženieris
Aleksandrs Narnickis

coloring.cool