LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 03. augusts
Augusts
Ludza
Mostly sunny
20°C
 
A A A

Atklāts Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpuss

DSC_5189Daugavpils Universitāte ar katru gadu kļūst aktīvāka un mūsdienīgāka, studentiem paverot lielākas izvēles un izaugsmes iespējas. To pierāda arī jaunuzbūvētais Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpuss, kas svinīgi tika atklāts 22. augustā.

Blakus Daugavpils Universitātes mācību korpusam Parādes ielā 1 uzcelta jauna un mūsdienīga ēka – funkcionāla mācību un darba vide. Tā kļūs par šodienas nostādnēm atbilstošu zināšanu un jaunu tehnoloģiju apguves un izpētes vietu.

„Mums pieder tik daudz,” ar šādiem zīmīgiem vārdiem sākās Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpusa atklāšana.

 DSC_5352Pasākumā  viesus uzrunāja LR Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Andis Geižāns,  LR aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis, Daugavpils Universitātes rektors, akadēmiķis Arvīds Barševskis un  SIA „Latvijas Energoceltnieks” valdes priekšsēdētāja padomnieks Pēteris Dzirkals.

Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Andis Geižāns savā uzrunā pauda cerību, ka jaunais Daugavpils Universitātes  Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpuss  kļūs par vienu no Daugavpils vizītkartēm.

DSC_5489Daugavpils Universitātes rektors, akadēmiķis Arvīds Barševskis uzsvēra: „Jaunais Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpuss būs viens no modernākajiem studiju un pētniecības korpusiem Latvijā, ar ļoti dārgu un unikālu aprīkojumu.”

Uzrunājot viesus, A. Barševskis izteica arī cerību, ka nākamajā plānošanas periodā izdosies piesaistīt nepieciešamo finansējumu, lai ļautu talantīgajiem studentiem, kuri izstrādā kvalitatīvus zinātniskos darbus, turpināt strādāt un attīstīt zinātni Daugavpils Universitātē.

DSC_5624 copyRektors pateicās visiem projekta tapšanā un realizācijā iesaistītajiem darbiniekiem par milzīgo ieguldījumu Daugavpils Universitātes infrastruktūras, pētniecības un mācību vides attīstībā.  Pateicības raksts tika pasniegts SIA „NAMS” par veiksmīgiem un inovatīviem tehnoloģiskajiem risinājumiem Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju  korpusa projektā un SIA „Latvijas Energoceltnieks” par būtisku ieguldījumu DU infrastruktūras attīstībā, veicot jaunā korpusa būvniecību.
Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpusu iesvētīja Rēzeknes – Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis un dažādu konfesiju priesteri.

Viesi iepazinās ar jaunā korpusa laboratorijām  un  studiju telpām.

DSC_5068Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāre Sanda Liepiņa norādīja, ka jaunā korpusa atklāšana būtībā norāda ceļu, kas augstākajai izglītībai un zinātnei būtu ejams Latvijas augstskolās, kā arī pauda cerību, ka katrā no zinātniskajiem laboratoriju kompleksiem attīstīsies zinātniskās grupas, kurās darbosies arī studenti, kas nākotnē  strādās Latvijas tautsaimniecībā, veidos uzņēmumus, kas savā darbībā izmantos jaunākos zinātnes sasniegumus.

Jauno korpusu atzinīgi novērtēja Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta Valsts sekretāra vietniece – departamenta direktore Agrita Kiopa, uzsverot faktu, ka arī līdz šim Daugavpils Universitātes pētniecības laboratorijas ir ieguvušas augstus vērtējumus.

Labus vārdus un novēlējumus izteica Latvijas augstāko izglītības iestāžu rektori, Latvijas Zinātņu akadēmijas,  pašvaldību  un Swedbankas pārstāvji, Saeimas deputāti.

JDSC_5086aunā korpusa telpās savu darba vidi jau iekārtojuši  ķīmijas, fizikas, kvartārvides, hidroekoloģijas, biotehnoloģijas, histoloģijas un citu mācību laboratoriju pētnieki un mācībspēki. Jau no septembra jaunajā mācību korpusā zināšanas iegūs esošie un topošie fizikas, ķīmijas un bioloģijas studenti, tajā darbosies institūti un pētniecības centri, daudzās dabaszinātņu laboratorijas, kuras mācību procesā  būs nepieciešamas arī fizioterapeitiem,  informācijas tehnoloģiju  studentiem  un skolotājiem.
Mūsdienīgais Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpuss tapis Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstītā projekta “Daugavpils Universitātes studiju programmu kvalitātes uzlabošana un vides pieejamības nodrošināšana” ietvaros.

Informāciju sagatavoja:
Zane Ločmele
Daugavpils Universitātes Starptautisko un sabiedrisko attiecību daļas

Sabiedrisko attiecību menedžere
T.: 654 25564; 29191170

e-pasts: [email protected]

coloring.cool