LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Clear
-4°C
 
A A A

Atklātas renovētās ēkas Ludzā

Šogad vairāk kā 160 skolu skolēni un bērnudārzu audzēkņi uzsāka jauno mācību gadu nosiltinātās ēkās. Šie paveiktie ēku siltināšanas darbi – nomainīti logi, nosiltinātas un nokrāsotas fasādes, ļaus izglītības iestādēm gada aukstajos mēnešos ievērojami ietaupīt izdevumus uz siltumenerģijas patēriņu. Arī Ludzas novadā energoefektivitātes projekta ietvaros siltināta Ludzas novada sporta skola un Ludzas 2. vidusskolas internāts. Darbus internāta ēkas renovācijā veica SIA Ludzas apsaimniekotājs, sporta skolas renovācijas darbus – SIA Agroķīmija.

8. septembrī renovēto ēku atklāšanas pasākumā piedalījās arī LR Vides ministrs R. Vējonis.

Ludzas 2. vidusskolas direktore Z. Buliga pateicās programmā piedāvātajām iespējām renovēt un siltināt mācību iestāžu ēkas, kā arī izteica cerību, ka, vērojot valsts iestāžu sakoptās ēkas, arī daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem būs stimuls savu mājokļu siltināšanai. Direktore izteica cerību, ka pašvaldība radīs iespēju vēl kādā projektā, lai varētu veikt iekštelpu remontu internātā, prasīties prasās pēc remonta tualetes telpas, dušas, visas santehniskās iekārtas, arī istabiņas. Jārada pēc iespējas mājīgāki apstākļi bērniem, kas dzīvo šeit.

Ludzas novada sporta skolas direktores p.i. E. Fjodorova:

Ludza ir sportiska pilsēta, īpaši handbola jomā. Uzņemam daudz komandu gan valsts mērogā, gan starptautiskā mērogā. Jā, tagad ir Sporta halle, kur notiek sporta stundas. Bet arī šī zāle ir noslogota, šeit trenējas dažādas komandas. Zālē mums jau bija jauna grīda, arī apkures sistēma ir atjaunota. Tagad ir jaunas grīdas gan gaiteņos, gan ģērbtuvēs, esam nomainījuši durvis, siltināta treneru istaba, kas bija visvēsākā vieta, no mitruma nopelējusi telpa. Protams, cik efektīva būs siltinātā fasāde un grīdas, jutīsim, sākoties apkures sezonai.