LV EN

Otrdiena, 2023. gada 07. februāris
Ričards, Rihards, Nelda
Ludza
Mostly sunny
-2°C
 
A A A

Atklāta promenāde, kas savieno pagātni ar nākotni

Mazā Ezerkrasta ielu, kas ved no vecpilsētas uz jaunāko laiku apbūves pilsētas daļu, simboliski var saukt par ceļu, kas savieno pagātni ar nākotni. Šo ceļu, kas projekta “Ludzas vecpilsētas tūrisma objektu renovācija tūrisma attīstībai” ietvaros pārtapa par promenādi, 10. septembrī svinīgi atklāja Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele un iesvētīja triju konfesiju mācītāji.
Domes priekšsēdētāja visu Ludzas iedzīvotāju vārdā teica lielu paldies gan projektētājiem, gan būvniekiem par kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un pilsētas tēla veidošanu. Pateicības saņēma SIA “Sanmar Būve” valdes priekšsēdētājs Guntars Ņikuļins, būvprojekta izstrādes vadītāja un autoruzraudze Ineta Danovska, būvuzraugi Sergejs Lohovs un Jurijs Aļimovs, radošais un meistarīgais SIA “Ludzas apsaimniekotājs” galdnieks Vilis Vilciņš, kas izveidoja jaunu tūrisma objektu – senatnīgu aku.

Lūcija (Sarmīte Stapule-Zagorska) un projekta vadītāja Ilona Leščinska aicināja visus klātesošos pastaigā pa jauno promenādi.

Pirmie simbolisko soli pa jaunatklāto promenādi spēra mūsu nākotnes gājēji – bērni. Ņukšu Tautas nama folkloras kopa “Rīkšova” ne vien priecēja pasākuma apmeklētājus ar jautrām tautasdziesmām, bet arī dziedot izbrauca pa Mazā Ezerkrasta ielu zirga pajūgā.

Mazās Ezerkrasta ielas rekonstrukcijas laikā tika labiekārtota ne vien pilsētai tik nepieciešamā rekreācijas zona, bet izveidots arī jauns tūrisma produkts – maršruts “Atklāj Ludzu!”. Maršruts iezīmēts ar 50 Ludzas pilsētas simboliem – atsēgām, kas iegravētas granīta plāksnītēs un iebūvētas bruģī. Maršuta idejas autore ir Ludzas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte.

Pirmās jaunizveidoto maršrutu izgāja jeb pareizāk teikt – izskrēja – draudzīgākās un drosmīgākās ģimenes. Ātrākā izrādījās Kamzolu ģimene, bet balvas saņēma visi sacensību dalībnieki.
Lai gājēju iela būtu visnotaļ pievilcīga, pacentās arī kāda cita projekta īstenotāji. Pēc Ludzas 2. vidusskolas skolēnu iniciatīvas projekta “Iekrāso Ludzu!” (projekta vadītāja – Irīna Varfolomejeva) ietvaros tika apgleznota bijušās pilsētas pirts ēka. Uz vecās būves sienām tapa ūdens pasaules atainojums, to veidot tika aicināti visi novada iedzīvotāji un viesi.
Svētki turpinājās Ludzas pilskalnā. Lai saglabātu šo nozīmīgo kultūrvēsturisko objektu nākamajām paaudzēm, 2010. gadā projekta “Ludzas vecpilsētas tūrisma objektu renovācija tūrisma attīstībai” ietvaros tika veikta senās pils drupu konservācija.
Pilskalnā svētki turpinājās viduslaiku noskaņā. Ikviens varēja iegādāties amatnieku darinājumus, pamieloties ar tradicionālo latgaļu ēdienu un nobaudīt zāļu tēju, izmēģināt roku šaušanā ar loku, iejusties bruņinieka vai princeses lomā – pielaikojot mākslinieka Andra Misāna veidotos tēlus.
Apvienības “Rodenpois” dalībnieki demonstrēja autentiskus krustnešu kaujas tērpus un kaujas mākslu. Viņu stāstījums bija aizraujošs, interesantu vēsturisku faktu bagāts.
Turpat pilskalnā notika arī populārās grupas “Patrioti.lg” koncerts
Projekta noslēguma pasākums izvērsās par īstiem ielas svētkiem.
Svetlana Rimša,
sabiedrisko attiecību speciāliste