LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Atklāta piemiņas plāksne Jeļenai Arbuzovai

IMG_082210. augustā, dienā, kad talantīgajai dzejniecei Jeļenai Arbuzovai būtu 70. dzimšanas diena, pie Ludzas 2. vidusskolas tika atklāta piemiņas plāksne. Memoriālā plāksne, tāpat kā J. Arbuzovas pērn izdotā dzejas izlase, tapusi par saziedotajiem līdzekļiem.

Bija sapulcējušies Jeļenas laikabiedri, draugi, viņas talanta cienītāji. Klātesošos uzrunāja Saeimas deputāts Aleksandrs Jakimovs, novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele, krievu kultūras biedrības „Nasledije” priekšsēdētāja, novada domes deputāte Jevģenija Kušča, Ludzas 2. vidusskolas direktore Zinaīda Buliga, bijušais ludzānietis, tagad jeruzalemietis  Arons  Šneijers. Dzeju lasīja Olga Maksimova.

Pārklāju no memoriālās plāksnes noņēma Jeļenas klasesbiedri, kas daudz darījuši viņas daiļrades popularizēšanā.  Svētību deva Tēvs Sergijs.

Kā atzina Aleksandrs Jakimovs, Jeļena Arbuzovas daiļrade ir pieskaitāma Latvijas krievu dzejnieku vērtīgākajam mantojumam.

Turpinājumā skolas zālē notika krievu kultūras biedrības „Nasledije” rīkotais Jeļenas Arbuzovas piemiņas pasākums. Biedrības literāri muzikālie sarīkojumi vienmēr ir saturīgi, emocionāli, labi organizēti un kupli apmeklēti. Arī šoreiz bija tāpat.

Vanda Žulina,

korespondente

Foto: Jeļenas Arbuzovas klasesbiedri pie jaunatklātās piemiņas plāksnes

coloring.cool