LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis
Ludza
Mostly cloudy
3°C
 
A A A

Atgādinām: nedrīkst aizsegt ieeju kāpņu telpā!

Lielākā daļa daudzdzīvokļu dzīvojamo namu būvēta pagājušā gadsimta 70-tajos un 80-tajos gados, kad mašīnas vēl bijušas retums. Tagad gandrīz katrai ģimenei ir viena vai divas automašīnas. Garāžu visiem nepietiek, taču arī pagalmos transportlīdzekļus nedrīkst atstāt, kur pagadās.

Vieglās automašīnas dzīvojamā zonā drīkst novietot tikai tam īpaši paredzētās stāvvietās. Ja visas vietas ir aizņemtas, automašīnu var novietot uz brauktuves tur, kur tā netraucēs kājāmgājēju kustībai un citiem transportlīdzekļiem. Nedrīkst aizsegt ieeju kāpņu telpā, pieeju atkritumu konteineriem, bērnu laukumiem (Ceļu satiksmes noteikumi). Pretējā gadījumā kaimiņi ir tiesīgi ziņot pašvaldībai.

Par pārkāpumu tiek uzskatīts, ja novietotā automašīna traucē ugunsdzēsējiem, ātrajai palīdzībai vai policijai piebraukt pie mājas,  kurā ir ārkārtas situācija. Ja nākas izsaukt evakuatoru, lai pārkāpēju aizvilktu, pakalpojums jāapmaksā traucējošā transportlīdzekļa īpašniekam. Tas var dārgi maksāt ne tikai automašīnas īpašniekam, bet arī tiem, kam nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība.

Ludzas novada pašvaldība aicina daudzdzīvokļu dzīvojamo namu iedzīvotājus neatstāt automašīnas kāpņu telpu ieeju priekšā. Ikviens no mums var nokļūt situācijā, kad nepieciešama palīdzība.

coloring.cool