LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Mostly cloudy
-1°C
 
A A A

Atbalsts novada kultūrai un infrastruktūrai

24.septembrī atklāta Brigu TN renovētā ēka. Lauku atbalsta dienesta finansējums Ls 77 990 nodrošināja fasādes siltināšanu, durvju, logu, grīdu nomaiņu. Tautas nams ir pārvērties, kļuvis plašs, gaišs un aicina pagasta ļaudis uz pasākumiem. Zāle tiks papildināta ar 40 jauniem krēsliem un kabineta mēbelēm.

Savukārt Kultūrvēsturiskās vides un tradīciju saglabāšanas projektos Ludzas novada Ņukšu TN pašdarbības kolektīviem papildināta materiāli tehniskā bāze, iegādājoties aparatūru, skatuves tērpus, mūzikas instrumentus: sintezatoru, akardeonu, kā arī mūzikas centru, kas nepieciešams kolektīvu mēģinājumos.

Folkloras kopai Rīkšova – jauni, Latgales novadam raksturīgi tērpi, tautiskie brunči, pastalas, jostas, plecu lakati, villaines, saktas, galvas auti, priekšauti, darba tērpi, blūzes, kurpes, vīriešu bikses, linu krekls, garie goda svārki, zeķes.

Jauni tērpi arī deju kolektīvam Klip – klap – 9 tērpu komplekti (linu krekli un bikses, kurpes, vilnas valnīši, aubes, blūzes, zeķes, kurpes, apakšsvārki). Tautas tērps muzikantam – vecmeistaram.

Savdabīgie tautas mūzikas instrumenti – cītara un sietiņš priekšnesumiem piešķirs īpatnēju skanējumu un uzlabos to kvalitāti.

Istras TN projekta ietvaros iegādāta aparatūra un mēbeles. Ņemot vērā jauniešu un vietējo iedzīvotāju vēlmes pēc kvalitatīviem pasākumiem, bija nepieciešams iegādāties mūsdienīgu aparatūru. Bezvadu mikrofonu sistēmas, skaļruņi ar pastiprinātāju, mikšerpults, prožektoru komplekts, stroboskops, sintezators, gaismas un skaņu efekti. TN iegādāti 150 krēsliem. Projekta kopējās izmaksas 5141.85LVL.

Ļoti ceram, ka projektu īstenošana pagastu kolektīviem, iedzīvotājiem, jauniešiem dod iespēju lietderīgi un patīkami pavadīt brīvo laiku, kopt kultūras tradīcijas, pagastos ir iespēja organizēt tradicionālos pasākumus, diskotēkas, balles, nodrošinot mūsdienīgus apstākļus un kvalitāti. Tas savukārt jauniešus motivēs palikt novadā, nevis doties prom, jo kā galveno problēmu jaunieši min izklaides pasākumu trūkumu.

Ludzas novada Finanšu komiteja ir lēmusi arī par jaunu skolas solu un galdu iegādi Pildas pamatskolai Ls 1200 apmērā.

Intensīvs darbs novadā virzās arī citās jomās. Gan pilsētnieki, gan novada pagastu iedzīvotāji ir gandarīti par ilgi gaidītajām pārmaiņām vissāpīgākā jautājuma risināšanā – ceļu infrastruktūras sakārtošanā.

Autovadītāji ievērojuši, ka Ludzā bedrēm uzlikti ielāpi, ar apmalēm norobežotas pagriezienu vietas.

Jaunais asfalta segums 18. Novembra, Stroda, Raiņa, Miglinīka, Blaumaņa ielās Ludzā nodrošina kvalitatīvu un drošu satiksmi. Kopumā pilsētāā šogad noasfaltēti 2 km ceļu seguma. Ūdenssaimniecības projekta ietvaros šonedēļ sāksies rakšanas darbi Tālavijas ielā, autovadītājiem jāsamierinās ar neērtībām.

Septembrī tiks pabeigta ielu asfaltēšana Cirmas, Ņukšu, Istras, pagastā.