LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

Atbalstīts jauniešu debašu projekts

Ludzas novadā jauniešu debates notiek jau kopš 1998. gada, kad Ludzas pilsētas ģimnāzijas pirmās komandas iesaistījās debašu kustībā. Ar laiku pievienojās Zilupes, Kārsavas, Ciblas, Ludzas 2.vidusskolas, Cirmas un Nirzas pamatskolu jaunieši. Par tradīciju kļuvuši ikgadējie debašu turnīri, kuros tiek pievērsta uzmanība sabiedrībā aktuālām tēmām.
Līdz ar administratīvi teritoriālo reformu saikne starp debatētājiem ir kļuvusi ievērojami vājāka, arī debatētāju skaits krietni samazinājies. Debašu aktīvisti š.g. pavasarī izstrādāja projektu “Debašu kluba “LOGOS” izveide”, kuru jauniešu brīvā laika pavadīšanas un aktīvās atpūtas veicināšanas projekta ietvaros atbalstīja Ludzas novada pašvaldība. Projekta mērķis ir piesaistīt kustībai jaunus dalībniekus un iesaistīt jauniešus sociāli un ekonomiski aktuālu problēmu risināšanā.
Projekta ietvaros tiks organizēts debašu turnīrs “Jaunatnes līdzdalība Latgales reģiona attīstībā ir/nav pietiekoša”. Projekta organizatori gaida jauniešus, kuri nepiespiestā un radošā procesā vēlas pilnveidot savas publiskās un konstruktīvās runas prasmes Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrā, Tirgus ielā 22, š.g. 24. augustā plkst. 9:00 Būsim priecīgi redzēt jauniešus gan ar pieredzi, gan bez debatēšanas pieredzes!
Debašu pulciņa dalībniece
Madara Kalverša